Drobna modyfikacja georeferencji warstw - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Drobna modyfikacja georeferencji warstw (/thread-90.html) |
Drobna modyfikacja georeferencji warstw - barcin - 04-04-2010 Pojawił się pewien mały problemik dotyczący układów i współrzędnych warstw. Otóż niekompatybilność między wektorami i rastrami, które sam wrzuciłem i DEMami zakupionymi objawią się w w głupim wręcz położeniu przecinka we współrzędnych - część ma typ 123.456 a część 123456. Czy i jak można to teraz przemnożyć(*1000), żeby się ładnie zgrało? RE: Drobna modyfikacja georeferencji warstw - msieczka - 04-04-2010 Warstwa wektorowa: QGIS: wtyczka qgsAffine GRASS: v.transform Mapa rastrowa: QGIS: wtyczka Georeferencer: 2 pkty referecyjne + transformacja liniowa GRASS: r.region GDAL: gdal_translate: dodanie 2 GCP, gdalwarp: zastosowanie dodanych GCP = translacja RE: Drobna modyfikacja georeferencji warstw - barcin - 05-04-2010 No chciałem uniknąć ponownego georeferencjonowania map topograficznych , a przez r.region i gdal nie bardzo widzę drogę do tych transformacji. Co do wtyczki Affine- bardzo przydatna, ale nie potrafi mnożyć, a tylko dodawać :/. Jeżeli gdzieś się mylę, to proszę o korektę. |