ASCII grid format, brak współrzędnych - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: ASCII grid format, brak współrzędnych (/thread-929.html) |
ASCII grid format, brak współrzędnych - Domciu - 03-05-2013 Nie mogę sobie poradzić z dość prostą sprawą. Mam plik tekstowy *.asc bez referencji. xllcorner 0.0 yllcorner 0.0 Powinny się tu znaleźć informacje o współrzędnych lewego dolnego punktu siatki wysokościowej. Nie wiem jak mam znaleźć te współrzędne dysponuje tylko rastrem mapy topograficznej w odwzorowaniu S-JTSK. Domciu RE: ASCII grid format, brak współrzędnych - tomgie - 07-05-2013 A w jakim układzie chcesz ostatecznie mieć te współrzędne grida? RE: ASCII grid format, brak współrzędnych - Domciu - 11-05-2013 (07-05-2013, 18:16)tomgie napisał(a): A w jakim układzie chcesz ostatecznie mieć te współrzędne grida? Aby jeszcze raz opisać moją sytuacje to wygląda ona tak. Mam plik *.asc z wysokościami wyeksportowany z pliku xyz. Chciałbym te dane wpasować np: google earth do pliku kml i do mapy topograficznej rastrowej z geoportalu czeskiego. ncols 2048 nrows 2048 xllcorner 0 yllcorner 0 cellsize 7.5 NODATA_value -9999 Układ jaki jest mnie potrzebny to UTM strefa 33. Plik przedstawia teren górzysty w Czechach z charakterystycznymi punktami, które można odczytać z mapy topograficznej z geoportalu czeskiego. Dane w geoportalu czeskim są w układzie S-JTSK. RE: ASCII grid format, brak współrzędnych - tomgie - 20-05-2013 odczytaj np. z czeskiego geoportalu współrzędne x i y lewego dolnego narożnika xllcorner i yllcorner i wpisz do tego pliku ASCI. Otwórz go w QGIS i nadaj mu odpowiedni EPSG (http://krajobraz.ukw.edu.pl/?p=543) tego czeskiego układu. Zaciągnij przez WMS (http://krajobraz.ukw.edu.pl/?p=365) mapę Czech (adresy są tu: http://geoportal.cuzk.cz/%28S%28ywhlijmoutrl5lmd5dnjh2i3%29%29/Default.aspx?mode=TextMeta&side=WMS.uvod&text=WMS.uvod&head_tab=sekce-03-gp&menu=31) i masz DEM na tle czeskiej mapy w QGIS |