OL nie widzi (?) WMS z mapservera - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Web GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-3.html) +--- Dział: MapServer (http://forum.quantum-gis.pl/forum-6.html) +--- Wątek: OL nie widzi (?) WMS z mapservera (/thread-941.html) |
OL nie widzi (?) WMS z mapservera - pedro11 - 06-06-2013 Witam po raz pierwszy. Postanowiłem iść dalej ze swoim GISem i "wejść" w Web GIS - no i zaczęły się schody: 1. Zainstalowałem Postgresql / postgis i wgrałem tam warstwę poligonową 2. Zainstalowałem mapservera i wszystkie chyba wymagane dodatki - wszystko powyższe na linuxie 3. Po kilku bojach zrobiłem działający plik MAP - generalnie server odpowiada fajną mapką na SERVICE=WMS&VERSION=1.1.1&REQUEST=GetMap&BBOX.. 4. Niestety za żadne skarby świata nie mogę wyświetlić tego jako warstwę WMS w OpenLayers. Z otwieraniem obcych WMS w OL nie mam problemu, a mojego WMS po prostu olewa. Przeczesałem już wszystkie fora polskie zagraniczne i amerykańskie i wprowadzałem wszystko co tam podczytałem i nic. Ma ktoś jakiś pomysł ? może coś w konfiguracji ? |