Forum QGIS
Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane - Wersja do druku

+- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl)
+-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html)
+--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane (/thread-961.html)



Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane - mark014 - 10-08-2013

Nie mogę znaleźć tej opcji. Chciałbym wyłączyć przedstawianie równych wartości jako liczby całkowitej. Dla przykładu mam dla danego punktu wartość 23,0, ale liczba pokazuje się jako 23. Pozostałe mają cyfry po przecinku. Gdzie można to ustawić?


RE: Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane - Binko - 12-08-2013

Chodzi o etykietowanie? W opcjach etykiet trzeba zaznaczyć w "formatowanie liczb -> cyfr dziesiętnych" ile się chce miejsc po przecinku Smile


RE: Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane - mark014 - 12-08-2013

Właśnie nie widzę tej opcji. Mam warstwę i wchodzę w jej właściwości - Etykiety:
[Obrazek: 1f5av.jpeg]

a na drugiej zakładce:
[Obrazek: 1f5bA.jpeg]


RE: Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane - borys - 13-08-2013

O ile pamiętam, w QGIS-ie 1.8 (i wcześniejszych) nie było takiej opcji, więc jedyną metodą będzie chyba przekonwertowanie tych liczb do nowej kolumny typu TEKST (i zapewne ich ręczna edycja). To, o czym napisał* Binko, jest wprowadzone w wersji 2.0, która - odpukać! - powinna oficjalnie wyjść za niecały miesiąc, a już dziś można pobrać ją w stanie bliskim finalnemu ze strony pobierania pod hasłem Master.

* @Binko, w profilu jesteś kobietą, ale piszesz zawsze w rodzaju męskim, więc przyjąłem to drugie.


RE: Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane - Binko - 16-08-2013

Faktycznie używam wersji Master, ale wydawało mi się, że w wersji 1.8 była taka opcja...

I coś mnie to męczyło i na wirtualnej maszynie zainstalowałem sobie wersję 1.8 Smile
Generalnie do etykietowania nie używam opcji z Właściwości warstwy, stąd niedogadanie Wink

Co się okazało:
[attachment=201]

Na rysunku powyżej w czerwone kółeczka wziąłem opcje, które zadziałają w opisywanym przypadku. Czyli trzeba wybrać narzędzie etykietowania (1) i tam dopiero wybrać opcje liczb dziesiętnych (2).

To jest wersja 1.8.

__________
p.s. Dzięki Borys za zwrócenie uwagi - faktycznie miałem źle ustawioną płeć, hehe... Wink


RE: Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane - borys - 16-08-2013

Racja, mój błąd. Faktycznie w 1.8 już był zalążek nowych etykiet.


RE: Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane - mark014 - 16-08-2013

Dzięki wielkie za dojście do problemu Smile Choć i tak to dziwne rozwiązanie, że są 2 miejsca z ustawieniami etykiet. Przy czym dla tej opcji z ABC (Etykietowanie) nie ma możliwości umiejscowienia tak jak to było w zakładce, np. etykieta pod punktem, nad, obok, na skos.


RE: Na mapie wartości z zerem po przecinku są zaokrąglane - borys - 17-08-2013

To są dwa zupełnie oddzielne mechanizmy etykietowania (można np. włączyć je równocześnie). We właściwościach warstwy znajduje się stary, natomiast ABC to eksperymentalnie wprowadzona wczesna wersja nowego mechanizmu, który w przeszedł w międzyczasie długą drogę, a w wersji 2.0 będzie już domyślny i dostępny z obu miejsc.