Dufour - błędy wms geoportalu - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Dufour - błędy wms geoportalu (/thread-973.html) |
Dufour - błędy wms geoportalu - maciejka - 04-10-2013 Witam. Po zainstalowaniu QGISa 2.0 wms geoportalu (mapy topo) wyświetlają się nieprawidłowo. Zarówno projekt, jak i warstwę wektorową mam ustawione w ukł. 92 z reprojekcją w locie. Wczytany z geoportalu wms pokazuje mapę jakieś 500 km na SE od właściwego miejsca (zamiast Szczecinka - Góry Świętokrzyskie). W dodatku mapa jest pochylona. Wms-y z innych źródeł (np baza danych leśnych, czy GDOŚ) wyświetlają się prawidłowo. Nie wiem, w czym problem. Czy ja robię coś nie tak, czy coś tu nie działa prawidłowo?W poprzedniej wersji qgis było dobrze. Zmiana układu odwzorowania warstwy wms nic nie daje. pozdrawiam Maciek RE: Dufour - błędy wms geoportalu - Binko - 07-10-2013 Cześć, przy dodawaniu adresu WMS musisz zaznaczyć opcję "Odwróć orientację osi". Po tym działa pięknie RE: Dufour - błędy wms geoportalu - maciejka - 12-10-2013 Piękne dzięki. Działa! RE: Dufour - błędy wms geoportalu - MiniWolf - 16-01-2017 Witam! Ma duży problem z działaniem WMS z geoportalu. Potrzebuję wydrukować rastrową mapę, natomiast qgis generuje mi wydruk w którym wszystkie warstw są widoczne, a mapy rastrowej cieniutki paseczek przy 300 dpi, a przy 100 nic. Z góry dziękuję za pomoc! Michał Wolszczak RE: Dufour - błędy wms geoportalu - Binko - 18-01-2017 Może masz układ zły? Widzę, że masz dodane jakieś Google i MapQuesty, a one są w 3857, może Ci się przestawiło. Sprawdź czy masz ustawiony układ 92. I popraw literówki w legendzie! |