Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z PostgreSQL/postgis na Debian Wheezy
12-02-2016, 17:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2016, 22:20 {2} przez Bles.)
#1
problem z PostgreSQL/postgis na Debian Wheezy
Witam.
Proszę o podpowiedź jak rozwiązać mój problem z instalacją funkcji przestrzennych w postgis 2.2. Może coś robię źle ?

Zainstalowałem PostgreSQL 9.5 na Debian Wheezy następnie postgis 2.2.
kolejne kroki:
su – postgres- Logowanie na serwerze jako użytkownik postgres.

createdb template_postgis - Stworzenie pustej bazy danych template_postgis.

createlang plpgsql template_postgis - Dodanie do bazy obsługi języka plpgsql.

no i na deser chciałem zrobić tak:
psql -d template_postgis -f /usr/share/postgresql/9.5/contrib/postgis-2.2/postgis.sql

a w odpowiedzi było jak poniżej:

SET
BEGIN
DO
CREATE FUNCTION
psql:/usr/share/postgresql/9.5/contrib/postgis-2.2/postgis.sql:83: ERROR: could not access file "$libdir/postgis-2.2": No such file or directory

i dziesiątki taki Errorów jak ten poniżej

psql:/usr/share/postgresql/9.5/contrib/postgis-2.2/postgis.sql:88: ERROR: current transaction is aborted, commands ignored until end of transaction block
15-02-2016, 02:13,
#2
RE: problem z PostgreSQL/postgis na Debian Wheezy
Nie wiem, skąd i gdzie tego 9.5 zainstalowałeś (w głównym repo 9.5 jest dopiero dla Stretcha), ale jeśli struktura paczek jest taka sama, jak oficjalnych dla Jessie (tutaj jest 9.4 i 2.1), to
brakujący katalog /usr/share/postgresql/9.5/contrib/postgis-2.2/ powinien być w paczce:

postgresql-9.5-postgis-scripts (wersja 2.2.x)

Poza tym potrzebujesz jeszcze:

postgresql-9.5-postgis-2.2

Natomiast sama paczka "postgis" nie jest postgresowi potrzebna - zawiera jedynie narzędziowe konwertery postgis <-> shp
15-02-2016, 10:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2016, 10:57 {2} przez Bles.)
#3
RE: problem z PostgreSQL/postgis na Debian Wheezy
Czołem :-) Faktycznie, nie zadbałem o wszystkie szczegóły, nauczka na przyszłość :-)
Debian wheezy jest na VPS-ie którego wynajmuję. Od jakiegoś czasu walczę z tematem, jak uruchomić mój własny geoportal :-)
Stąd też na początek chciałem zainstalować Postgresql a następnie postgisa dla rozszerzenia możliwości Psql o wszystkie elementy przestrzenne.
VPS- a uaktualniłem i po sprawdzeniu, wyszło mi że wersja postgresql to 9.5 a postgis 2.2 :-)
A wczoraj wieczorem przełamałem problem. Sprawa była banalna - odinstalowałem z kontenera wersję 9.1 postgresql wraz z zależnościami ( znalazlem taką podpowiedź – [http://wiki.openstreetmap.org/wiki/JA:PostGIS/Installation]Troubleshooting -Problem: could not access file "$libdir/postgis-1.5": No such file or directory
This error shows up when both postgresql-9.0 and postgresql-8.4 are installed (Debian/testing). Uninstalling 9.0 helps, it should be also possible to switch the active toolset version.)
Zrobiłem więc: apt-get –purge remove postgresql-9.1 postgresql-doc-9.1. Usunąłem starszą wersję, zniknęła przy tym pusta baza danych template_postgis (którą sobie wcześniej zainstalowalem),musiałem więc powtórzyć te czynność i funkcje przestrzenne dla postgisa poszły (m.in. spatial_ref_sys.sql, topology.sql :-)
12-01-2018, 12:54,
#4
RE: problem z PostgreSQL/postgis na Debian Wheezy
Problem rozwiązany ? Bo mam podobny


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PostgreSQL - problem z połączeniem tomalos 3 43 982 10-06-2010, 18:25
Ostatni post: Pawel
  Ubuntu 9.10 i PostgreSQL / PostGIS tomalos 2 39 008 20-04-2010, 08:18
Ostatni post: tomalos

Skocz do: