Liczba postów: 48
20
Dołączył: 12-12-2012
Reputacja:
0
georeferencja
Witam
Mam raster, na którym jest kilka punktów (krzyżyków) ze współrzędnymi w układzie 2000/6. Chciałbym wpasować ten raster w układ 1992. Korzystam z georeferencji. Wczytuję raster zaznaczając że jest w układzie 2000/6, wstawiam punkty i przypisuje im współrzędne 2000. Następnie robię przekształcenie do docelowego układu 1992. W wyniku otrzymuję raster ale źle wstawiony, który jest gdzieś we współrzędnych 2000.
Co robię nie tak?
Liczba postów: 25
8
Dołączył: 13-01-2016
Reputacja:
0
RE: georeferencja
Nie do końca Ciebie zrozumiałem.
Czyli posiadasz raster u układzie 2000/6 bez georeferencji? Na podstawie krzyży nadajesz swojemu rastrowi georeferencje w układzie 2000/6. A dopiero później robisz transformację do układu 1992.
Liczba postów: 48
20
Dołączył: 12-12-2012
Reputacja:
0
RE: georeferencja
Mam raster z krzyżami w ukł. 2000 bez goreferencji. Jak wczytuje raster to zaznaczam że jest on w układzie 2000. Następnie wstawiam punkty w miejsce krzyży i wpisuje im współrzędne z uładu 2000. Na koniec nadaję referencję ale zaznaczam opcję że transformacja ma być do docelowego układu 1992...
Czy tak się w ogóle da to zrobić? punty wstawić z układu 2000 a raster przekształcić do układu 1992?