Masz rację, zbyt pobieżnie podszedłem do sprawy - wybacz. Przeanalizowałem identyfikatory z "_LiniaKolejowa.xml" próbując odnaleźć takie obiekty w "_SKTR_L.xml" przy pomocy edytora tekstowego. Okazuje się, że te wspólne pola/złączenia istnieją, jednak zapisane są w tagach typu xlink i QGIS nie wczytuje ich jako kolumny, przez co w samym programie faktycznie nie ma ich po czym łączyć. Chwilę poszperałem po sieci i niemal od razu znalazłem post bojownika od dawna walczącego o lepszy świat w zakresie danych od PODGiK/GUGiK, Pana Karola Stachury:
http://geoinformatyka.com.pl/darmowe-dan...c-do-qgis/ Wyjaśnia on tam wszystko, ale w dwóch słowach: QGIS, podobnie jak inne oprogramowanie GIS, nie czyta xlinków przez co nie da się łatwo danych łączyć. Ale przygotował bazę, w której te tagi wyedytował/poprawił tak, by QGIS to czytał. W zakresie linii kolejowych od 2016 zapewne niewiele się zmieniło, więc smacznego.
pzdr
PS - no i ukłony dla KS, bo po raz kolejny ratuje mnie i innych użytkowników danych PODGiK/GUGiK. Polecam całą Jego stronę
http://geoinformatyka.com.pl