Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Funkcja usuwania odejmowania warstw
06-09-2010, 11:34,
#1
Funkcja usuwania odejmowania warstw
Witam!
Chciałbym wykonać następujące działanie na warstwach:
Mam dwie warstwy shp liniowe, które częściowo się pokrywają. Chciałbym usunąć z jednej z nich drugą wraz z częścią wspólną obu warstw. Czyli inaczej chcę otrzymać warstwę bez części wspólnych z inną warstwą. Próbowałem użyć do tego narzędzia geoprocessingu: różnica (difference) [W programie ArcGis jest to narzędzie Erase]. Problem jednak w tym że po wywołaniu formatki tego narzędzia, nie mogę podgrać żadnego pliku w drugiej liście wybieralnej.

[Obrazek: qgis1.png]

Czy ktoś ma pomysł co zrobić z tym fantem? Co robię źle, czy używam właściwego narzędzia?

Pozdrawiam,
Michał
06-09-2010, 17:11,
#2
RE: Funkcja usuwania odejmowania warstw
Niestety, póki co nie da się takiej operacji wykonać, bo to narzędzie pracuje tylko na dwóch warstwach poligonowych lub jednej liniowej i jednej poligonowej. Przekazałem koledze, który się tym zajmuje, ale nie wiem, czy nie urlopuje chwilowo. Bilet można śledzić tutaj: https://trac.osgeo.org/qgis/ticket/2984
Nie wiem, czy wyjdzie update dla Quantum 1.5, ale w najgorszym wypadku da się ręcznie zainstalować poprawione fToolsy.
07-09-2010, 08:11,
#3
RE: Funkcja usuwania odejmowania warstw
Dziękuję za zainteresowanie. W takim razie będę czekał na dalszy rozwój tematu. Pozdrawiam,
Michał


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question co się stało z funkcją geomwithin gazownik 3 1 907 06-09-2022, 20:30
Ostatni post: xmaziax
  Funkcja sum częściowych Kristoforos 2 12 585 21-04-2013, 09:25
Ostatni post: Kristoforos
  funkcja merge wojsa 4 21 757 27-09-2010, 10:34
Ostatni post: wojsa

Skocz do: