witam
Czy mógłbym prosić użytkowników Garmin GPSmap 60CSx o podanie ustawień odbiornika i Qgis 1.7 takich, by umożliwiały uzyskanie w Quantumie punktów i śladów
w układzie 92 a nie geograficznym? Przejrzałem dokładnie linki z forum, niestety nic nie pomaga:
- w Qgis odbiornik widoczny, można pobrać dane od razu z niego
- można przełączyć w tryb pamięci USB i pobrać tracki w ten sposób
- pobieram je jednak przez MapSource, wyrzucając stare zbędne punkty i wybierając tylko aktualny ślad, i dopiero zapisuje do .gpx
- w odbiorniku w ustawianiach jednostek "własna siatka", współrzędne na wyświetlaczu w miarę (na oko) zgodne z układem 92 na mapie
- w odbiorniku układ odniesienia WGS84: rozumiem że taki powinien być, ale przypuszczam że podanie właściwych parametrów DX, DY, DZ, DA, DF mogłoby rozwiązać problem
- w MapSource na mapie mam widoczne współrzędne w 92
- w Qgis mam włączone przetwarzanie układów w locie, przy zakładaniu nowych proj. i wczytywaniu warstw domyślny układ 92 (EPSG 2180)- w takim pracuję z konieczności
- próbowałem wszystkich ustawień jakie mi przyszły do głowy
- ALE nadal po wczytaniu do Quantuma do projektu w '92 dane GPS lądują na koordynatach 50 na 19 (szerokość i długość gg.)
Radzę sobie jak do tej pory przez konwersję międzyukładową w programie geodezyjnym, ale wymaga to odpalenia innego komputera, na którym mam ten program- co bardzo utrudnia pracę.
Do tego muszę zapisać do .gpx osobno waypointy, i osobno ślad, bo inaczej w Quantumie waypointy mam połączone w jednej warstwie z poszczególnymi punktami tracka (tymi automatycznie zapisywanymi w danym interwale- przydatnymi mimo wszystko bo graficznie pokazującymi prędkość).
Ma ktoś rozwiązanie?
Na forum Garniaka też już szukałem, ale trochę tam straciłem cierpliwość..