01-03-2012, 00:34,
|
|
układ/odwzorowanie SG-ROW
Witam,
mam trochę danych stworzonych w lokalnym układzie jak w tytule (mam wektory i rastry). Chciałbym to dostać do układ '92 lub 2000.
Męczyłem się kiedyś i stwierdziłem, że ten układ jest zbliżony ( a może podobny) do 1965 strefa 5 (ten chyba odpowiada Rybnikowi o okolicom).
Czy jest to problem, aby przygotować algorytm dla qgis'a dla lokalnego układu SG-ROW (Sucha Góra - Rybnicki Okręg Węglowy).
Jeżeli ktoś ma pomysł to proszę o komentarz.
Pozdrawiam
|
|
01-03-2012, 21:39,
|
|
K2000
geofon
|
Liczba postów: 35
5
Dołączył: 19-10-2011
Reputacja:
0
|
|
RE: układ/odwzorowanie SG-ROW
A jakie parametry ma ten układ, jakie odwzorowanie, masz jakieś dane go opisujące? Najlepiej podaj je tutaj.
|
|
03-03-2012, 18:32,
|
|
RE: układ/odwzorowanie SG-ROW
Hej,
posiadam takie informacje:
punkty dostosowania w układzie 1965 i SG-ROW, które są używane do transformacji w tych ośrodkach:
układ 1965 strefa 5 układ SG-ROW
1 870000.00 180000.00 1A -16640.03 -51201.61
2 870000.00 240000.00 2A -16575.60 8801.17
3 825000.00 240000.00 3A -61577.69 8849.50
4 825000.00 180000.00 4A -61642.12 -51153.29
mogę także udostępnić dwa poligony (dopiero w poniedziałek) - granica miasta Rydułtowy w układzie SG-ROW i 1992 (może relacja odpowiednich punktów w tych układach coś pomoże).
Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam
|
|
04-03-2012, 16:51,
|
|
K2000
geofon
|
Liczba postów: 35
5
Dołączył: 19-10-2011
Reputacja:
0
|
|
RE: układ/odwzorowanie SG-ROW
To chyba nie ma co kombinować, tylko użyć transformacji stosowanej prze te ośrodki (któryś pewnie jest twórcą SG-ROW i wybrał ww. metodę jako najlepszą).
|
|
07-03-2012, 14:04,
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2012, 14:53 {2} przez [wiki].)
|
|
[wiki]
^.^_,
|
Liczba postów: 174
27
Dołączył: 10-03-2011
Reputacja:
0
|
|
RE: układ/odwzorowanie SG-ROW
(04-03-2012, 16:51)K2000 napisał(a): To chyba nie ma co kombinować, tylko użyć transformacji stosowanej prze te ośrodki (któryś pewnie jest twórcą SG-ROW i wybrał ww. metodę jako najlepszą).
Czy w QuantumGIS istnieje narzędzie pozwalające na transformację plików SHP w oparciu o punty dostosowania?
Przy okazji: jakieś pomysły dlaczego pod Operą loguję się normalnie, a pod Chrome - nie ch..olery? Pokazuje mi się komunikat "zalogowano poprawnie",
po czym okazuje się, że jednak nie.
Odświeżenie strony nie pomaga.
Na http://www.softline.xgeo.pl/index.php/co...dy-lokalne
znalazłem plik z parametrami transformacji układów lokalnych, w tym SG-ROW.
Czy da się ich jakoś użyć do definicji nowego układu współrzędnych Quantum GIS?
dane dla SG-ROW wyglądają tak:
SG-ROW
KRASOW
1e20
18.958333333333333333333333333
0.999983
-4700000
237000
5
1
-39108.8600
-21176.0575
847500.0000
210000.0000
2
0.0000000000000
-0.0000000000018
0.9999524224896
0.0010737523913
1
847500.0000
210000.0000
-39108.8600
-21176.0575
2
0.0000000000000
0.0000000000018
1.0000464266667
-0.0010738533333
Dodatkowym problemem u mnie jest samo wczytanie pliku (z Mapinfo, jak zwykle),
gdyż QGIS już na wejściu nie radzi sobie z ujemnymi współrzędnymi i wszystko odbija.
(> - - ^.^_,
|
|
07-03-2012, 17:55,
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2012, 17:58 {2} przez K2000.)
|
|
K2000
geofon
|
Liczba postów: 35
5
Dołączył: 19-10-2011
Reputacja:
0
|
|
RE: układ/odwzorowanie SG-ROW
[wiki]
Czy w QuantumGIS istnieje narzędzie pozwalające na transformację plików SHP w oparciu o punty dostosowania?
[/quote]
Raczej nie. Wg mnie najpierw transformacja rastra do np. 65, dopiero póżniej wektoryzacja.
[quote=[wiki napisał(a):Czy da się ich jakoś użyć do definicji nowego układu współrzędnych Quantum GIS?
Powinno pójść, sprawdzę za chwilę.
|
|
07-03-2012, 18:00,
|
|
[wiki]
^.^_,
|
Liczba postów: 174
27
Dołączył: 10-03-2011
Reputacja:
0
|
|
RE: układ/odwzorowanie SG-ROW
Cytat:Raczej nie. Wg mnie najpierw transformacja rastra do np. 65, dopiero póżniej wektoryzacja.
Ależ ja już mam wektory.
Cytat: Powinno pójść, sprawdzę za chwilę.
Byłoby cudnie.
Jeśli pójdzie to może opisz jak z tych plików skorzystać / jak je przerobić,
bo w zalinkowanym archiwum danych dla lokalnych układów współrzędnych jest całe stado.
(> - - ^.^_,
|
|
07-03-2012, 18:35,
|
|
K2000
geofon
|
Liczba postów: 35
5
Dołączył: 19-10-2011
Reputacja:
0
|
|
RE: układ/odwzorowanie SG-ROW
Opiszę, opiszę. Gdy nie dam rady to też napiszę
Wektory są w znanym układzie, czy zrobione na bazie nieskalibrowanego rastra?
|
|
08-03-2012, 08:41,
|
|
[wiki]
^.^_,
|
Liczba postów: 174
27
Dołączył: 10-03-2011
Reputacja:
0
|
|
RE: układ/odwzorowanie SG-ROW
(07-03-2012, 18:35)K2000 napisał(a): Opiszę, opiszę. Gdy nie dam rady to też napiszę
Wektory są w znanym układzie, czy zrobione na bazie nieskalibrowanego rastra?
To jest Studium do MPZP.
Wektory są w SG-ROW, w formacie MapInfo.
Docelowo potrzebuję je przerobić na układ 2000.
Właśnie czekam na ewidencję gruntów, wtedy będę mógł określić,
czy były rysowane w oparciu o nią, czy wektoryzowane niezależnie.
Porównując granicę zewnętrzną gminy z tym, co pozyskałem z RSIP
widzę różnice w geometrii (załamania), więc na CADowskie przerobienie 1:1 nie ma szans.
(> - - ^.^_,
|
|
08-03-2012, 16:04,
|
|
K2000
geofon
|
Liczba postów: 35
5
Dołączył: 19-10-2011
Reputacja:
0
|
|
RE: układ/odwzorowanie SG-ROW
Nie potrafię tego ruszyć i na 99% nie da się tego zrobić w proj4, z obecnie dostępnymi danymi.
Z wektorami teraz rozumiem.
|
|
|