Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cad tools- linie równoległe
21-02-2013, 11:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2013, 11:58 {2} przez randyX.)
#1
cad tools- linie równoległe
Witam,

Korzystając z narzędzia do rysowania linii równoległych odsuniętych o konkretną wartość (Create Parallel Line - wtyczka CAD Tools) jest jakaś możliwość zaznaczenia wielu odcinków naraz?
Jest to dość uciążliwe, że narzędzie zaznaczania wybiera tylko 1 segment linii (łamana na warstwie liniowej będąca jednym obiektem dla QGIS jest traktowana jak osobne odcinki dla tego narzędzia) a nie da się (?) zaznaczyć wielu.

odsuwając pojedyncze odcinki trzeba później robić przecięcia i ucinać wystające fragmenty itp. więc dużo klikaniaAngry

A może istnieje jakiś inny dobry sposób na odsuwanie linii w QGIS?

Pozdrawiam
21-02-2013, 12:18,
#2
RE: cad tools- linie równoległe
Jeśli chcesz przesunąć cały obiekt (nie zmieniając jego kształtu), to tym czego szukasz jest wtyczka Affine Transformations. Jest jeszcze oczywiście podstawowe narzędzie ręcznego przesuwania obiektów, ale tylko na oko, bo nie obsługuje dociągania.

Natomiast jeśli chcesz, aby każdy segment był odsunięty prostopadle o zadaną wartość, to nie mam pomysłu. Można zrobić bufor, przekształcić na linię i wyciąć interesujący odcinek, ale kanty się pozaokrąglają, więc uzyskasz jedynie wyznaczenie prostych, na których trzeba jeszcze poodkładać odcinki... Pewnie więcej ręcznej roboty, niż z CAD Tools.
21-02-2013, 12:34,
#3
RE: cad tools- linie równoległe
Niestety wtyczka Affine Transformations nie rozwiązuje mojego problemu- przekształca cały obiekt zaznaczony i robi względem osi X i Y a nie prostopadle do obiektu.

Jeśli chodzi o bufory- próbowałem też tego rozwiązania ale faktycznie jest trochę więcej zabawy a poza tym trzeba się liczyć z tym że tworzą się dodatkowe warstwy.

Jeśli chodzi o CAD Tools- dla 1 odcinka bardzo dobrze działa, jednak jak jest łamana to jak już pisałem- więcej zabawy.
Plus jest ten, że nie ma bałaganu z dodatkowymi plikami i dla pojedynczych odcinków szybciej można uzyskać rezultaty.
21-02-2013, 12:43,
#4
RE: cad tools- linie równoległe
Można się skontaktować z autorem i zasugerować usprawnienie Smile Stefan Ziegler, tam chyba jest link do strony.
26-02-2013, 13:55,
#5
RE: cad tools- linie równoległe
Może zerknij jeszcze na eksperymentalną (czyli trzeba włączyć eksperymentalne w instalatorze) wtyczkę pLine4qgis (instaluje się w menu Wtyczki -> cad4qgis, ikonek na klawiszach brak). Nie wiem jak działa, ale może zadziała. W razie czego jest kontakt do autora.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eksportowanie plików z CAD-a .dxf .shx Jakub43 1 473 09-01-2024, 11:09
Ostatni post: Jakub43
  topologia - pierścienie przy imporcie z pliku CAD [wiki] 4 19 514 30-03-2012, 14:24
Ostatni post: sebaq
  Interpolacja - linie strukturalne, linie nieciągłości gregsa 4 22 372 22-09-2011, 13:41
Ostatni post: gregsa

Skocz do: