RE: Przetwarzanie wsadowe rastrów
Witam ponownie !
Dzięki za odpowiedź.
I tak: Rzeczywiście bez sensu jest na siłę wciskanie georeferencji do nagłówka tiff-a. Można to zostawić z plikami tfw z boku. Ale - Tify z plikami .tfw są oczywiście skręcone (obrócone).
VRT nie da się z tego tak prosto zrobić - mam błąd: Warning 6: gdalbuildvrt does not support rotated geo transforms.
Żeby je wyprostować (odkręcić) robię plik wsadowy w linii poleceń (OSGeo4W Shell) zmiana.bat - w środku jest 500 linii do przetworzenia każdego rastra: gdalwarp -overwrite -s_srs EPSG:2176 -t_srs EPSG:2176 -co NBITS=1 -co COMPRESS=CCITTFAX4 -of GTiff C:/katalog/1.tif C:/inny_kalalog/1.tif
Otrzymuję tify wyprostowane, które już mogę połączyć w Qgisie w jeden VRT.
I w tym miejscu jestem aktualnie. Jak wyeksportować VRT jako tif-a z georeferencjami ? Prawy przycisk myszy - Zapisz warstwę rastrową jako ... ? I co dalej jeśli chciałbym przeglądać tą mapę na smartfonie ? Zrobić kafle i wczytać do jakiego programu - ktoś ma doświadczenia ? Widziałem, że najszybciej działają geopdf-y w aplikacji PDF-maps dostępnej w Google Play na androida.
|