Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawa autorskie
03-02-2017, 11:08,
#3
RE: Prawa autorskie
Właśnie, mam mętlik już konkretny :-) Poczytałem różne fora, różne przypadki. To jest zagadnienie na poziomie interpretacji zapisów prawa autorskiego. Nawet niektóre wyroki sądów są niespójne w tym temacie. Generalnie - 70 lat jest wyznacznikiem praw autorskich do utworu, ale przy okazji jest dyskusja czy mapa jest utworem i to jakim, a może nie jest - mózg się lasuje...

Jak człowiek tak po prostu chce sobie z Mapstera czy Archiwum Map Polski Zachodniej pobrać mapę, zgeoreferować samodzielnie w oparciu i jakiś WMS - bo tak najłatwiej (na marginesie - w sprawie OSM trafiałem na wątki odnośnie legalności zamieszczonych tam danych...) i sobie obrysować w QGIs co tam mu się ze starej mapy spodoba, bo chciałby to potem po obróbce pokazywać ludziom na oficjalnych kanałach. I czarna rozpacz, bo tyle wątpliwości i niejasności. Z drugiej strony - to na sprzedaż nie jest, więc nawet jeśli coś by komuś nie pasowało, to chyba zaraz się do prokuratora nie będzie wybierał no nie ?

Co do Wiki - pomysł jest ok, jednak dla mnie za mała dokładność, ale poglądowo jest super.


Wiadomości w tym wątku
Prawa autorskie - przez Bles - 02-02-2017, 11:18
RE: Prawa autorskie - przez tomalos - 02-02-2017, 14:49
RE: Prawa autorskie - przez Bles - 03-02-2017, 11:08

Skocz do: