Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista brakujących podstawowych funkcji w Qgis.
29-09-2009, 14:34,
#2
RE: Lista brakujących podstawowych funkcji w Qgis.
Witam,
Na to forum trafiłem przypadkiem, jestem raczej początkującym użytkownikiem QGISa, mam jednak kilka propozycji.

1. Bardzo przydatna była by funkcja (lub wtyczka) umożliwiająca import i konwersję plików kalibracyjnych popularnego OziExplorera (*.map).

2. Wtyczka umożliwiająca wyświetlenie mapy UMP-pcPL. To całkiem ładna mapa możliwa do wykorzystania jako legalny darmowy podkład przy obrazowaniu naszych GISowych poczynań. Istnieje co prawda dość zaawansowana wtyczka do ładowania i edycji OSM ale OSM dla obszaru naszego kraju jest o wiele uboższa od UMP-pcPL.

3. Możliwość szybkiego włączenia i wyłączenia etykiet w legendzie.

4. Możliwość włączenia i wyłączenia wielokrotnego wyświetlania tej samej etykiety w oknie mapy. Na przykład: mamy jakiś obiekt wektorowy (park, rezerwat, pole kukurydzy, czy cokolwiek innego) podzielony drogą, obecnie legenda wyświetla się dla każdego poligonu, jeśli takich poligonów jest więcej blisko siebie etykiety się zlewają.

Jeśli już istnieją takie możliwości to będę wdzięczny za uświadomienie mnie.


Wiadomości w tym wątku
RE: Lista brakujących podstawowych funkcji w Qgis. - przez tomalos - 29-09-2009, 14:34

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łączenie funkcji - istnieje ? Mazur 2 11 393 25-10-2016, 11:48
Ostatni post: Italiano
  lista rozwijana w atrybucie warstwy wektorowej phacops 2 13 482 04-12-2014, 00:18
Ostatni post: phacops
  Poligonizuj (raster na wektor) - zaawansowane ustawienia funkcji Kristoforos 0 12 761 02-09-2011, 14:53
Ostatni post: Kristoforos
  ANKIETA – Jakich funkcji brakuje Wam w Qgis ? piotr 18 82 094 29-08-2010, 22:06
Ostatni post: piotr

Skocz do: