Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NMT z WMS
23-10-2018, 10:29,
#1
NMT z WMS
Witam szanowne grono specjalistów.
Ostatnio częściej zacząłem stosować import danych do programu HEC-RAS przy pomocy wtyczki Q-ras.
Problem pojawia się przy importowaniu danych NMT. Program oczekuje Tiffa o skalach szarości reprezentujących rzędną wysokościową - Załącznik nr 1.    
Z oficjalnie dostępnych danych WMS/WMTS mapa hipsometryczna dla ISOK ma bardzo małą dokładność i nie nadaje się do moich celów bo wygląda tak (wprowadzona hipsometria w zakresie widoczności w celu zobrazowania wielkości pikseli) - Załącznik nr 2.    
Ostatnio dokopałem się do dynamicznej mapy hipsometrycznej opartej na pomiarze LiDAR. Dokładność jest rewelacyjna i wygląda tak jak w załączniku nr 3.    
Teraz pojawia się moje pytanie. Jak można przerobić samego WMS-a albo Tiff-a z tą hipsometrią aby stworzyć płynne przejście wysokościowe w podanym przedziale?
Gdy próbuję przerobić to w jakąkolwiek skalę szarości to powstają przekłamania na przejściach pomiędzy kolorami R G i B ze względu na zmianę jasności lub nasycenie.
Było by idealnie gdyby dało się stworzyć pełne odzwierciedlenie MNT ale już zachowanie przejścia kolorystycznego będzie sporym sukcesem.
Pozdrawiam


Wiadomości w tym wątku
NMT z WMS - przez Wiechu12 - 23-10-2018, 10:29
RE: NMT z WMS - przez Wiechu12 - 23-10-2018, 10:32
RE: NMT z WMS - przez jerresso - 27-10-2018, 21:16
RE: NMT z WMS - przez Wiechu12 - 05-11-2018, 15:36

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dane NMT z zerwisów WMS idzi 2 14 165 27-02-2014, 22:40
Ostatni post: idzi

Skocz do: