Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pobieranie informacji od użytkownika poprzez OL
22-01-2012, 15:04,
#8
RE: pobieranie informacji od użytkownika poprzez OL
To moje pierwsze kroki w OL. Odoakr przedstawił w pierwszym poście problem który również mnie nurtuje. Jednak chciałbym rozważyć nieco inny przypadek, bez możliwości użycia serwera wfs-t. Otóż chcę udostępnić kilku internautom mapkę w OL, która umożliwi im dodawanie do mapy nowych punktów z krótkim tekstowym opisem. Załóżmy że nie potrzebujemy tutaj opcji edytowania i usuwania, a jedynie anonimowego dodawania nowych punktów (bez względu na kwestie bezpieczeństwa bazy i ewentualny spam).

Czy w przypadku gdy w OL ustawi się bezpośrednie połączenie z plikiem gml lub geojson, będzie istniała możliwość dodawania przez internautów nowych punktów? Zastanawiam się czy plik gml lub geojson umieszczony na serwerze może być na bieżąco i w sposób bezpośredni wzbogacany o nowe punkty. Czy też tego typu plik z założenia jest przeznaczony wyłącznie tylko do odczytu jako zrzut punktów np z bazy postgresql (np http://forum.quantum-gis.pl/thread-645.html)?


Wiadomości w tym wątku
RE: pobieranie informacji od użytkownika poprzez OL - przez Kazik - 22-01-2012, 15:04

Skocz do: