Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tworzenie mapki
30-06-2011, 12:57,
#1
tworzenie mapki
Witam,

temat był poruszany na forum jednak ja wciąż czuję niedosyt.
Z warstw rastrowych w formacie GEOTIFF oraz ASCII chcę stworzyć dobrze wyglądającą mapę.
Na forum przeczytałem, że aby dodać strzałkę północy, należy "wstawić obrazek", a następnie z dostępnej biblioteki wybrać odpowiednią bitmapę.
Ograniczenie widocznego obszaru też jest w zasięgu moich możliwości (jednak nie jest moim zdaniem to zbyt wygodne), mam jednak spory problem z legendą.
Oznaczając wartości rastra w postaci skali kolorów (np. od czerwonego, który oznacza wartość największą do niebieskiego informującego o minimalnej wartości) chciałbym w legendzie zobaczyć odpowiednie wartości (obecnie jest to zwykły kolorowy pasek - niewiele to mówi odbiorcy mapy), podobnie jak ma to miejsce w ArcGISie.
W opcjach wyświetlania nie widzę też możliwości zaznaczenia w inny sposób wartości NODATA (co ciekawe, mimo, że w pliku .asc znajduje się wpis zaczynający się od NODATA value, w metadanych pokazywanych przez program można przeczytać, że nie podano wartości braku danych).

Myślałem także o stworzeniu mapy trójwymiarowej (z tego co mi wiadomo, bez zewnętrznych narzędzi typu GRASS nie obejdzie się), ale jeśli udałoby się rozwiązać problem z legendą również byłbym zadowolony.


Wiadomości w tym wątku
tworzenie mapki - przez matandked - 30-06-2011, 12:57
RE: tworzenie mapki - przez matandked - 16-07-2011, 14:49
RE: tworzenie mapki - przez matandked - 04-08-2011, 14:04
RE: tworzenie mapki - przez p0cisk - 04-08-2011, 15:57
RE: tworzenie mapki - przez matandked - 05-08-2011, 14:36
RE: tworzenie mapki - przez matandked - 06-08-2011, 01:58

Skocz do: