Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piramidy - tworzenie, edycja, czyszczenie.....
01-07-2011, 11:58,
#1
Piramidy - tworzenie, edycja, czyszczenie.....
Myślę, że warto zebrać w tym temacie trochę informacji nt. generowania piramid w rastrach, ponieważ zrobiłem trochę ciekawych obserwacji przy obróbce GeoTiff.

Pierwsza sprawa to rozrastanie się rozmiarów plików rastrowych. Rozumiem, że przy piramidowaniu generowane są podglądy i rozmiar pliku się zwiększa - logiczne.
Ale przy korzystaniu z funkcji "wyczyść podglądy" (gdaladdo) rozmiar powinien się zmniejszać, a jest przeciwnie. Dodatkowo kilkakrotnie próbowałem powtórzyć operację czyszczenia, żeby finalnie uzyskać możliwie najmniejszy rozmiarowo plik bez wygenerowanych podglądów - nie udało mi się to.

Z gdalinfo wynika, że pliki które dostałem były już wcześniej piramidowane na 8 poziomów (2 4 8 16 32 64 128 256) a po wygenerowaniu piramid ilość podglądów spadła z 8 do 7 i rozmiar poszczególnych podglądów zmniejszył się o 1 piksel.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, doświadczenia i przypadki z jakimi zetknęliście się przy takich operacjach.
Jeśli ktoś jest w stanie wyjaśnić "tajemnicę" struktury Geo Tiff'a, to bardzo chętnie dowiedziałbym się czegoś nowego i myślę, że taki temat mógłby być dobrym instruktarzem (chyba, że problem leże w niedostatkach GDAL-a, o których wspominał Borys w jednym z wczesniejszych postów).


Wiadomości w tym wątku
Piramidy - tworzenie, edycja, czyszczenie..... - przez vansen - 01-07-2011, 11:58

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [błąd] GENERUJ PIRAMIDY [wiki] 6 25 515 17-04-2011, 21:10
Ostatni post: borys

Skocz do: