Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piramidy - tworzenie, edycja, czyszczenie.....
14-07-2011, 15:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2011, 15:14 {2} przez vansen.)
#7
RE: Piramidy - tworzenie, edycja, czyszczenie.....
Na początku trochę się pochwalę - poradziłem sobie z wyczyszczeniem podglądów w GeoTiff - użyłem opcji "Konwertuj raster" (gdal_translate) bez żadnych parametrów i dostałem czyściutki plik.... ale..... plik wejściowy ma rozmiar 47 MB, a wyjściowy 261 MB.

Wydaje mi się, że powinienem teraz nałożyć na niego jakąś kompresję (przed piramidowaniem), ale nie wiem za bardzo jak to zrobić. Po piramidowaniu z zastosowaniem kompresji JPG (80) plik dalej się rozrasta.

Da się coś z tym zrobić?

Dostałem rastry które już zostały spiramidowane, ale te poziomy podglądów mi nie odpowiadają i chciałbym się ich pozbyć i zrobić piramidowanie po swojemu dla wszystkich rodzajów plików (mam 4 różne rodzaje). Może po części się powtarzam, ale ciągle kombinuję metodą małych kroczków,a nie wiem czy idę w dobrą stronę.


Uzupełnienie - postanowiłem spróbować piramidowania rastra na różnych poziomach kompresji JPG (10) i (100) - wyjściowe pliki mają identyczny rozmiar.... Jak to możliwe? Skąd takie efekty?


Wiadomości w tym wątku
RE: Piramidy - tworzenie, edycja, czyszczenie..... - przez vansen - 14-07-2011, 15:08

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [błąd] GENERUJ PIRAMIDY [wiki] 6 25 494 17-04-2011, 21:10
Ostatni post: borys

Skocz do: