Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test
30-09-2011, 20:15,
#3
RE: Test
Melepeto,
rozumiem że jesteś studentem jakiegoś kierunku związanego z SIP ... czy podobnie się nazywającego przedmiotu.
Będę raczej krytyczny w tej odpowiedzi, ale wynika to z faktu, że znajdujemy się po różnych stronach barykady.
Zauważyłem, że od pewnego czasu (rok, 2 lata...) studenci fotografują tablicę, na której zwykłem rozrysowywać diagramy, a już obowiązkowo gdy jest prezentacja. Na tego typu fotografiach znajduje się (oceniam subiektywnie) 10% treści przekazywanych werbalne. Każdy wykład (ćwiczenia również) ma swój charakter unikalny, wywieranie nacisku na pewne zagadnienia, sposób wypowiedzi. Sądzę że w głowie studenta zostanie jedynie to, co sam zanotował, wyobraził sobie i poukładał.
Natomiast to, że zamieściłeś fotografie swojego testu na forum publicznym - oceniam jako żenujące. Traktuję to na równi z plagiatem. Swoje niepowodzenie i niewiedzę przelałeś na wykładowcę i powiesiłeś go na forum publicznym, niczym skazańca na gilotynie na środku targowiska.

Drogi Robercie, daleki byłbym od tego rodzaju polemik na publicznym forum. Pytania testowe są pytaniami wyrwanymi z kontekstu wiedzy rozległej, prostymi, ukierunkowanymi na szybką i trafną (bądź mylącą) odpowiedź. Aby nie zawężać zagadnień - należy zrezygnować z testu na rzecz egzaminów ustnych. Dla jednego buforowanie - to koła, dla innego rozbudowana definicja.
Szary to bardziej czarny czy bardziej biały?
Bez nazwisk mówisz ... w dobie internetu po podaniu katedry i uczelni - mogę zidentyfikować prowadzącego (autora testów) bez większych problemów - a ustawa o ochronie danych osobowych podaje: Art. 6. 1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. W pkt 3. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań.

Sądziłem że to forum powstało z myślą o rozwiązywaniu problemów rzeczowych dotyczących GIS. Wielu osobom pomogło, mnie również - wielokrotnie.
Czy zmieni się w forum do wytykania palcami?

Ps.
-- nie jestem autorem testu, więc nie piszę aby się odgryźć,
-- moja katedra nie jest autorem testu, więc nie piszę tego na "zamówienie",
-- nie znam Melepety,
-- studentów i ich prowadzących zostawmy w spokoju - dadzą radę :-)
-- czy już od zaraz mam nagrywać zaliczenia i egzaminy studentów, robić fotki, i takie tam? - bo bronić się trzeba..
-- nie wiem co będzie dalej, .. może się mylę w osądach ...


Wiadomości w tym wątku
Test - przez melepeta - 21-09-2011, 19:04
RE: Test - przez robert - 24-09-2011, 00:37
RE: Test - przez tomsik - 30-09-2011, 20:15
RE: Test - przez robert - 03-10-2011, 20:04
RE: Test - przez tomsik - 04-10-2011, 20:46

Skocz do: