Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie ortophoto w GRASSie
14-12-2012, 21:02,
#4
RE: Tworzenie ortophoto w GRASSie
(14-12-2012, 14:18)joolek napisał(a): DTM.. tylko chmura punktow, wszystkie na tej samej wysokosci... wygenerowane automatycznie bo innej mozliwosci nie bylo.... czy moje orta w takiej sytuacji nadal beda ok.

Nie wiem czy dobrze cię rozumiem. Mówisz, że twój DTM to mapa rastrowa, w której każda komórka ma identyczną wartość - jakąś tam średnią wysokość w danym obszarze? O ile mnie pamięć nie myli model terenu jest tylko opcjonalną warstwą wejściową do i.ortho.photo. Nie podanie jej wcale byłoby tak samo dobre/złe jak podanie takiego "płaskiego" modelu terenu. Ja bym go nie podawał, o ile faktycznie jest opcjonalny. Przynajmniej szybciej się ortorektyfikacja policzy Smile. W każdym razie niedoskonałości w wyjściowym ortofoto będące skutkiem niepodania sensownego modelu terenu na wejściu będą tym większe, im większe są względne różnice wysokości na twoim terenie. Czyli: równina wyjdzie w miarę OK, Tatry nędznie, Przedgórze Sudeckie może jako-tako Smile. Dużo też zależy od rozdzielczości danych wejściowych vs. porządana rozdzielczość i dokładność ortofoto, bo może do twoich zastosowań zniekształcenia będą akceptowalne. W najgorszym razie możesz użyć gotowego, w miarę dokładnego i darmowego modelu SRTM (r.in.strm) albo zrobić/kupić własny model.

Generalnie duży temat. Musisz doczytać w necie. Tutaj i tak wszystkiego się nie dowiesz.
Maciej Sieczka
http://www.sieczka.org


Wiadomości w tym wątku
Tworzenie ortophoto w GRASSie - przez joolek - 07-12-2012, 17:09
RE: Tworzenie ortophoto w GRASSie - przez msieczka - 07-12-2012, 22:20
RE: Tworzenie ortophoto w GRASSie - przez joolek - 14-12-2012, 14:18
RE: Tworzenie ortophoto w GRASSie - przez msieczka - 14-12-2012, 21:02

Skocz do: