Witam ponownie,
dziękuje za odpowiedzi.
Znów utknąłem w podobnym "miejscu".
Z pomocy EMUiA otrzymałem taka odpowiedz:
"musi pan zmienić układ z 2000 na 1992 w qgis-ie."
Robię to tak jak napisał randyX, pojawia sie plik .prj, jednak po wgraniu EMUiA, nadal nie wyświetla warstwy.
Problem raczej na pewno tkwi w układzie wsp. poniewaz, dzialki z tego samego SHAPE zmodyfikowali mi w pomocy technicznej i działają.
Chciałbym moc robić to samemu, jednak nie wiem co źle robię.
Z tego co zauważyłem, to jak zmieniam układ wsp. w QGIS to dodaje jedynie plik .prj. Z kolei poprawione i działające pliki, które otrzymałem od pomocy technicznej miały zmieniony rozmiar pliku .dbf.
RandyX pisał o przypisaniu układu wsp., czy przypisanie i zmiana układu to to samo? Bo czuje, że chyba nie. Jak pisałem, nie znam się na tym wiec mogę źle zadawać pytanie. Mam nadzieje, że cytat z pomocy technicznej bedzie precyzyjnieszy.
Dziekuję za wszelie rady
ps
staralem sie tez otworzyć wartwe i pozniej ją zapisać:
Format - ESRI SHAPEFILE,
kodowanie - system,
wybrany układ - ETRS89 / Poland CS92.
Zródło danych i warstwa zostawiam puste,
pomiń tworzenie pól i dodaj zapisany plik do mapy - niezaznaczone.
Mimo wszytsko plik . dbf zmiania sie o 1 bit i warstwa rownież nie działa.
EDIT:
Po zmianie pilku z działkami przez pomoc techniczna, zmianił sie zasieg w metadanych:
Moze to cos komus podpowie
EDIT2:
Jak otworzyłem oryginalny plik z działkami, oraz ten przerobiony przez pomoc techniczna. To obie mapy wyświetla ale chyba w różnych miejscach. Tzn nie udało mi się wyświetlić dwóch warstw na jednym ekranie, ale mogę przeskoczyć z jednej do drugiej za pomocą "Powiększ do zasięgu warstwy".
Wychodzi na to, że cały problem polega na tym, że mapy nie nakładają się na siebie w tych warstwach.
EDIT3:
Jednak udało mi się wyświetlić obie warstwy jednocześnie, jednak są one jedynie kropkami:
Jak to zrobić by nałożyły się na siebie? To jest właśnie ten układ?