Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie planów miejscowych w qgis
05-01-2015, 21:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015, 21:35 {2} przez newbie.)
#5
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis
Faktycznie, działa przyciąganie z CadInput, jednak nie wszystkie elementy do wszystkich (i tylko przy przesuwaniu, przy rotacji już nic się do niczego nie przyciąga)... Ciężko to opisać, więc nagrałem krótki filmik, który pokazuje co chcę narysować, w jaki sposób to robię i jakie to daje efekty. Cały czas próbuje narysować idealną drogę, a właściwie skrzyżowanie dróg, a wygląda to tak:

- na pomocniczej warstwie "trojkaty", za pomocą wtyczki Improved Polygon Capturing tworzę jakby szkic trójkąta widoczności o zadanym kącie i długości (nie wiem dlaczego zawsze tworzą mi się te obiekty podwójnie i muszę usuwać zawsze po jednym elemencie, ale nieważne),
- za pomocą wtyczki CadInput przesuwam te naszkicowane trójkąty tak, aby dolegały do narysowanej drogi i łączyły się z drugą (prostopadłą) drogą; w tym miejscu też nie wiem z jakiego powodu wtyczka niby dociąga linię do innych obiektów, ale powiększając do skali np. 1:1 widać, że linie są od siebie oddalone i muszę jeszcze raz je przyciągać w takiej skali (wtedy już jest ok),
- cały problem polega na tym, że koniec odcinka, który wyznacza "trójkąt" nie jest w żaden sposób przyciągany do innego obiektu i to już muszę robić "na czuja", a ustawienie tego idealnie granicy z cudem...
- na końcu edytuje wierzchołki ulic (KD) przyciągając je do wierzchołków "trójkątów", aby powstały jednolite poligony (tego już w filmiku nie widać, ale to nieistotne).

Będę wdzięczny jeśli podpowiecie mi co z tym fantem zrobić, albo w jaki inny sposób to narysować. Próbowałem już wielu sposobów i żaden nie pozwala na dokładne narysowanie takiej drogi.

Wideo:
http://newbie123.wrzuta.pl/film/9ysb8kKU7wj/clip0001


Wiadomości w tym wątku
Tworzenie planów miejscowych w qgis - przez newbie - 04-01-2015, 21:20
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis - przez newbie - 05-01-2015, 21:33

Skocz do: