Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie planów miejscowych w qgis
27-01-2015, 17:09,
#8
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis
Wracam z małym problemem:
Mam mapę zasadniczą w .dxf i nie wiem jak w całości ją zaimportować do qgis (da się w ogóle?) Wtyczka dxf2shp w ogóle nic nie robi - po wybraniu pliku źródłowego i docelowego i kliknięciu ok nie dzieje się kompletnie nic, nie tworzy się też żaden plik wyjściowy. Jeśli zaimportuje ten plik dxf po prostu jako warstwę wektorową (warstwa/dodaj warstwę...) to ładuje się ta mapa, ale przy imporcie takiego dxf-a wszystkie warstwy zlepiają się w 4 warstwy: Point, LineString, Polygon i GeometryCollection. Problem polega na tym, że etykiety tekstowe zostają przekształcone na jedną warstwę punktową, więc wszystkie wyglądają identycznie. Oznaczenia tj. brama wjazdowa, linia energetyczna, drzewa itp. znajdują się w warstwie GeometryCollection, która w ogóle ich nie wyświetla (chociaż te elementy znajdują się w tabeli atrybutów tej warstwy).
Więc, czy da się tak zaimportować taką mapę, aby jej oznaczenia były kompletne i niezmienione? Próbowałem też w drugą stronę - export warstw .shp do .dxf i w nanoCADzie nałożyłem je na mapę zasadniczą w dxf, jednak taka transformacja też dużo elementów zniekształca.


Wiadomości w tym wątku
Tworzenie planów miejscowych w qgis - przez newbie - 04-01-2015, 21:20
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis - przez newbie - 27-01-2015, 17:09

Skocz do: