Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PostgreSQL - problem z połączeniem
08-06-2010, 14:42,
#3
RE: PostgreSQL - problem z połączeniem
Dzięki za odpowiedź, sporo wyjaśnia Smile
Czy to znaczy, że jak odinstaluję Postgis i PostgreSQL i zainstaluję ponownie poprzez Synaptic to nie będzie śladu po poprzednich bazach i użytkownikach i można bawić się od nowa? Smile
I jak rozwiązać kwestie związane z użytkownikami? Trochę się w tym gubię. Mam Ubuntu, użytkownik Tomasz, jak potrzebuję coś zrobić z uprawnieniami administratora to podają hasło w okienku albo przed poleceniem w terminalu wpisuję 'sudo' - to wydaje mi się jasne. Teraz instaluję PostgreSQL i Postgis i na dzień dobry mam utworzonego użytkownika postgres, rozumiem, że to jest ten superuser i że nie ma on nic wspólnego z systemem a jedynie z PostgreSQL?
Tworzę bazę postgisową, teraz chcę dodać użytkowników, tak żeby normalnie pracować na co dzień na postgis z pomocą qgis. Pomysł mam taki: jeden użytkownik z możliwością tworzenia i usuwania baz, dwóch użytkowników z możliwością edycji, dodawania i usuwania warstw (przez QGISa) i kilku użytkowników jedynie z możliwościami odczytu (przez QGISa). Superusera (postgres) zostawiamy w spokoju i za jego pomocą tworzymy pozostałych użytkowników i przydzielamy im uprawnienia, tak? Czy może źle to sobie wymyśliłem? Wystarczy do tego jedna baza?


Wiadomości w tym wątku
PostgreSQL - problem z połączeniem - przez tomalos - 26-05-2010, 14:24
RE: PostgreSQL - problem z połączeniem - przez tomalos - 08-06-2010, 14:42

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z PostgreSQL/postgis na Debian Wheezy Bles 3 36 663 12-01-2018, 12:54
Ostatni post: mbojakr

Skocz do: