Liczba postów: 7
1
Dołączył: 17-03-2021
Reputacja:
0
RE: XAMPP + QGIS Server
Zrobiłem tak i przykładowy projekt world.qgs ruszył, także WMTS. Wgrałem do niego też moje warstwy rastrowe oraz wektorowe i wygląda na to, że także nie ma z tym problemu. Utworzyłem sobie grupę warstw i do niej wrzucam wszystkie warstwy, aby móc w odwołaniu do serwera podać tylko nazwę dla całej grupy warstw. Wcześniej nie testowałem na tym przykładowym projekcie, więc nie wiem czy zmiana lokalizacji pliku coś pomogła czy to nie miało wpływu.
Widzę, że jest chyba jakiś problem z wgraniem do projektu innych warstw WMS/WMTS. Wgrywam do projektu ortofotomapę z wrocławskiego geoportalu. W QGIS wszystko jest ok, mam nałożone poszczególne warstwy. Mam w ustawieniach projektu włączoną publikację warstw przez WMTS. Ale gdy podglądam w przeglądarce kafle to widzę tylko te własne warstwy, a mapy z geoportalu już nie. Gdy w odwołaniu podam tylko tą warstwę, to Apache zwraca w przeglądarce Internal Server Error.
Dodam jeszcze, że mapa WMS z geoportalu ma dostępne układy CRS:84, EPSG:4326, 2177, 2180, a w projekcie mam ustawiony układ EPSG:3857, ponieważ program w którym chcę podłączyć mój własny WMTS nie obsługuje innych układów. Dlatego nie mogę bezpośrednio podpiąć WMTS geoportalu, tylko chcę to zrobić za pośrednictwem QGIS Server w celu transformacji warstwy. W QGIS DEsktop to bez problemu działą, widać że warstwa jest transformowana w locie. Powoduje to lekkie rozmazanie ortofotomapy, ale przy większym powiększeniu to nie przeszkadza mi.
W dokumentacji WMTS z QGIS Server przeczytałem wprawdzie, że w WMTS w odróżnieniu od WMS nie da się jednocześnie odwoływać do wielu warstw, klient musi rozdzielać zapytania i sobie połączyć wyniki. Ale jak odwołałem się do grupy warstw to warstwy rastrowe i wektorowe które sam sobie wczytałem z pliku nakładają mi się prawidłowo, poza tymi z geoportalu, więc nie wiem czy to jakiś problem.
Poniżej przykładowy kafel z wszystkimi warstwami - widać nałożone zdigitalizowane rastry z fragmentem starego zdjęcia lotniczego i mapką oraz wektor z granicami współczesnych osiedli wraz z etykietami, więc da się nakładać warstwy w WMTS. Jedyne co mnie martwi poza brakiem współczesnej ortofotomapy, która powinna być widoczna w pustym miejscu, to ucięte zdjęcie lotnicze u dołu kafla.