Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawne aspekty przetwarzania w QGIS danych, pochodzących z Geoportalu,,,
13-09-2010, 15:23,
#2
RE: Prawne aspekty przetwarzania w QGIS danych, pochodzących z Geoportalu,,,
Ja trochę z innej beczki (może powinienem nowy temat założyć), ale też dotyczy to prawa i udostępniania danych. Może ktoś z czytających wyjaśni mi czy wraz z nową ustawą wyszło też rozporządzenie dotyczące zasad udostępniania danych przestrzennych w Polsce - w ustawie pojawia się informacja, że będzie to regulowane na drodze rozporządzenia. Interesuje mnie to ponieważ obecnie walczę z wodgikiem w Olsztynie, który chce ze mną spisywać umowę w celu sprzedaży Vmap lvl2 (4 arkusze), twierdzą, że obowiązuje ich rozporządzenie z 2001 roku o udostępnianiu zasobów systemów informacji o terenie. Umowa taka miała by określony czas i zadania np., chcę wykonać analizę widoczności w okresie 2 tygodni to po takim zapisie w umowie nie mogę Vmap wykorzystać do niczego innego i w innym czasie, spisanie takiej umowy wymaga podpisu marszałka województwa Big Grin co może trwać i miesiąc, spotkał się ktoś z czymś takim ?? kupowałem już Vmap z Wrocławia i Poznania (tutaj pomylili mi arkusze i mailem dosłali brakujący) i nie spisywałem żadnych umów ?? Czy na prawdę mamy takie chore prawo czy urzędników, którzy podpierają się nieaktualnymi przepisami ?? Warto jeszcze dodać, że codgik sprzedaje Vmap bez żadnych umów, więc jak to możliwe, że centralny sprzedaje normalnie a wojewódzki chce umowy zawierać ?? Nie wiem, może ja się czepiam i tak to wszystko funkcjonuje, ale chciałbym wiedzieć czy wodgik w Olsztynie ma rację, czy też mam prawo kupić Vmap lvl na zasadach takich jak inne mapy, z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam


Wiadomości w tym wątku
RE: Prawne aspekty przetwarzania w QGIS danych, pochodzących z Geoportalu,,, - przez Bob - 13-09-2010, 15:23

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Od danych punktowych przez interpolację do danych dla obszarów onkolog 7 26 966 05-07-2017, 16:51
Ostatni post: Italiano

Skocz do: