RE: OziExplorer, pliki *.map i QGIS
Odoakr - dziękuję za szybką odpowiedź.
Niestety program nie działa tak jak powiedziałeś - mapa włącza się jako zwykły raster bez georeferencji (początek układu współrzędnych jest w lewym górnym rogu rastra).
Podejrzewam, że przyczyna leży w zapisie w pliku .map:
Cytat:OziExplorer Map Data File Version 2.2
3/m-34-28-d przedboz
E:m-34-028-d.jpg
1 ,Map Code,
Pulkovo 1942 (2),WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
Reserved 1
Reserved 2
Magnetic Variation,,,E
Map Projection,Transverse Mercator,PolyCal,No,AutoCalOnly,No,BSBUseWPX,No
Point01,xy, 189, 299,in, deg, 51, 10,N, 19, 45,E, grid, , , ,N
Point02,xy, 2250, 292,in, deg, 51, 10,N, 20, 0,E, grid, , , ,N
Point03,xy, 2260, 2480,in, deg, 51, 0,N, 20, 0,E, grid, , , ,N
Point04,xy, 191, 2491,in, deg, 51, 0,N, 19, 45,E, grid, , , ,N
Point05,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,E, grid, , , ,N
Point06,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,E, grid, , , ,N
Point07,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,E, grid, , , ,N
Point08,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,E, grid, , , ,N
Point09,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,E, grid, , , ,N
Point10,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point11,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point12,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point13,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point14,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point15,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point16,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point17,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point18,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point19,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point20,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point21,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point22,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point23,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point24,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point25,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point26,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point27,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point28,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point29,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Point30,xy, , ,in, deg, , ,N, , ,W, grid, , , ,N
Projection Setup, 0.000000000, 21.000000000, 1.000000000, 4500000.00, 0.00,,,,,
Map Feature = MF ; Map Comment = MC These follow if they exist
Track File = TF These follow if they exist
Moving Map Parameters = MM? These follow if they exist
MM0,Yes
MMPNUM,4
MMPXY,1,169,279
MMPXY,2,2270,272
MMPXY,3,2280,2500
MMPXY,4,171,2511
MMPLL,1, 19.748789, 51.168189
MMPLL,2, 20.001211, 51.168189
MMPLL,3, 20.001211, 50.998478
MMPLL,4, 19.748789, 50.998478
MM1B,8.479003
LL Grid Setup
LLGRID,No,1 Min,Yes,255,16711680,0,1 Min,0,16777215,8,1,Yes,x
Other Grid Setup
GRGRID,No,1 Km,Yes,12632256,255,1 Km,255,16777215,8,0,Yes,No,Yes,x
MOP,Map Open Position,0,0
IWH,Map Image Width/Height,2422,2835
Może linijka ze źródłem pliku wymaga zmiany? Plik .map i odpowiadający mu raster nie znajduje się w lokalizacji E:m-34-028-d.jpg (oryginalnie mapy te zgrywałem z dysku CD). Tutaj dodatkowe pytanie - używam Ubuntu - jaką ścieżkę wpisać jeśli folder z mapami mam na pulpicie? - czy wystarczy "home/user/Pulpit/mapa"? (wybaczcie, jestem początkującym użytkownikiem).
Jeszcze jedno. Kiedy już uda mi się otworzyć ten raster z odpowiednią georeferencją to jak mogę go przerobić na geo-tiff?
|