Na początek Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów! - to mój pierwszy post u Was.
Pobrałem pliki
z AMZP - sam Schwetz i chcę je przerobić na geotiffa ewentualnie na tiffa z plikiem światowym.
Pracuję na Debianie/testing i mam
Kod:
peadyr@habeta:~$ gdalinfo --version
GDAL 1.7.3, released 2010/11/10
Najpierw użyłem
Kod:
gdal_translate -of GTiff plik.jpg plik.tiff
i dostałem dużaśnego na sto parę mega tiffa bez georeferencji.
Potem dałem:
Kod:
gdalinfo 2576_Schwetz_1919.jpg
Driver: JPEG/JPEG JFIF
Files: 2576_Schwetz_1919.jpg
Size is 6305, 6781
Coordinate System is `'
Metadata:
EXIF_Orientation=1
EXIF_XResolution=(300)
EXIF_YResolution=(300)
EXIF_ResolutionUnit=2
EXIF_Software=Adobe Photoshop CS Windows
EXIF_DateTime=2008:08:22 18:42:25
EXIF_ColorSpace=1
EXIF_PixelXDimension=6305
EXIF_PixelYDimension=6781
Image Structure Metadata:
SOURCE_COLOR_SPACE=YCbCr
INTERLEAVE=PIXEL
COMPRESSION=JPEG
Corner Coordinates:
Upper Left ( 0.0, 0.0)
Lower Left ( 0.0, 6781.0)
Upper Right ( 6305.0, 0.0)
Lower Right ( 6305.0, 6781.0)
Center ( 3152.5, 3390.5)
Band 1 Block=6305x1 Type=Byte, ColorInterp=Red
Image Structure Metadata:
COMPRESSION=JPEG
Band 2 Block=6305x1 Type=Byte, ColorInterp=Green
Image Structure Metadata:
COMPRESSION=JPEG
Band 3 Block=6305x1 Type=Byte, ColorInterp=Blue
Image Structure Metadata:
COMPRESSION=JPEG
i wygląda mi na to, że gdal nie odczytuje georefencji.
Oczywiście w katalogu znajduje się plik map. Początkowo o nazwie plik_jpg.map po zmianie nazwy na plik.map i 2 i 3 linijki na samą nazwę jpg też bania. Po zainstalowaniu gdal 1.8 z experimentala niestety to samo.
Próbowałem przez QGISa lecz on otwiera mi samego jpg bez georeferencji.
Jestem raczej początkujący w tematyce GISowej i prosiłbym Was o pomoc.