Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z ogr2ogr, a QGIS sobie radzi
17-12-2010, 02:01,
#6
RE: Problem z ogr2ogr, a QGIS sobie radzi
A Ty masz system 32-, czy 64-bitowy? Generalnie bardziej bezproblemowy jest 32 i wszystko co niżej napiszę, odnosi się do niego. Paczki dla 64b mogą się różnić, co nie znaczy, że nie warto spróbować przejść poniższej ścieżki.

Tam chyba jest napisane, że wymaga GRASSa 6.4.0~rc5, a Ty masz 6.4.0-2, czy rc2? To wszystko wygląda mi na konflikty wersji pochodzących z różnych repozytoriów. Przede wszystkim na Lucidzie mam innego QGISa, bo nie marudzi na mojego GRASSa 6.4.0-2 oraz wymaga GDALa 1.7, a nie 1.6. Więc zróbmy po kolei:

1. Skoro to dowiązanie nie pomogło, to bym je usunął, żeby nie robić śmietnika.
2. Odinstaluj Qgisa, GRASSa, GDALa 1.6 jeśli jeszcze masz
3. Upewnij się, że masz te repozytoria, co ja - patrz załącznik. Z gisowych mam tylko te dwa zaznaczone strzałkami.
4. Przeinstaluj dla pewności GDALa 1.7 (gdal-bin, libgdal i python-gdal)
5. Sprawdź, czy działa wreszcie konsolowy GDAL (albo czy chociaż błędy się zmieniły Big Grin ). Bez rozwiązania problemu na poziomie bibliotek nie ma co iść dalej.
4. Zainstaluj GRASSa 6.4.0-2
5. Teraz możesz spróbować zainstalować QGISa, albo skompilować go ze źródeł. To jest bardzo proste, trzeba tylko doinstalować kilkanaście paczek deweloperskich. Jakby co, to przez jakiegoś komunikatora pomogę.


Załączone pliki Miniatury
   


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z ogr2ogr, a QGIS sobie radzi - przez borys - 17-12-2010, 02:01

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zbiorowa konwersja *.gml do *.shp za pomocą ogr2ogr tomalos 3 23 051 24-12-2010, 02:11
Ostatni post: tomalos

Skocz do: