Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test
03-10-2011, 20:04,
#4
RE: Test
Dzięki tomsik za Twój komentarz. Baaaaaardzo rozumiem Twój punkt widzenia, choć nie ze wszystkim się zgadzam.

(30-09-2011, 20:15)tomsik napisał(a): Drogi Robercie, daleki byłbym od tego rodzaju polemik na publicznym forum.

Czy chodzi o polemikę co zrobić z problemem pytań zaliczeniowo/egzaminacyjnych? Nie rościmy sobie prawa do arbitralnego decydowania, co powinno pojawiać się na forum. Też wolelibyśmy ciekawe problemy merytoryczne, ale rzeczywistość jest inna. Stąd przeniesienie problematycznych wątków z forum QGIS do GIS dla początkujących, ankieta i pytanie do Was co robimy z tym problemem. Na tym naszym zdaniem polega otwartość.

Czy chodzi o polemikę odnośnie samych pytań?
Sądzę że pozostawianie bez żadnego komentarza informacji, co do których mamy wątpliwości, jest de facto ich akceptacją. Co zrobić?
  1. Zakazać na forum zamieszczania tego typu postów. Ale jak wyznaczyć tę granicę?
  2. Na bieżąco komentować. Na razie chętnych nie widać.
  3. Ignorować. Forum zamieni się w śmietnik informacyjny.

(30-09-2011, 20:15)tomsik napisał(a): Bez nazwisk mówisz ... w dobie internetu po podaniu katedry i uczelni - mogę zidentyfikować prowadzącego (autora testów) bez większych problemów
(...)
Sądziłem że to forum powstało z myślą o rozwiązywaniu problemów rzeczowych dotyczących GIS. Wielu osobom pomogło, mnie również - wielokrotnie.
(...)
Czy zmieni się w forum do wytykania palcami?

Oczywiście chcemy uniknąć wytykania palcami, ale niech ta informacja dotrze również do prowadzących, bo jak widać te pytania/zadania są rzeczywistymi problemami. Może dzięki temu prowadzącemu uda się je poprawić. Pytanie brzmi - "Czy chcemy to robić, a jeśli tak to jak?"

Jestem zwolennikiem otwartości. Jeśli prowadzący/promotor/nauczyciel wstydzi się tego co robi, to ja zaczynam się bać. Ale jestem realistą i wiem że należę do masochistyczno-ekshibicjonistycznej mniejszości Big Grin. I tak jak napisałem na wstępie, nie chcemy nikomu nic narzucać. Stąd ankieta i prośba o Wasze komentarze.


Wiadomości w tym wątku
Test - przez melepeta - 21-09-2011, 19:04
RE: Test - przez robert - 24-09-2011, 00:37
RE: Test - przez tomsik - 30-09-2011, 20:15
RE: Test - przez robert - 03-10-2011, 20:04
RE: Test - przez tomsik - 04-10-2011, 20:46

Skocz do: