Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warstwa - widok
25-01-2014, 15:05,
#1
Warstwa - widok
W jaki sposób w qgis stworzyć wastwę-widok, która zawiera wynik analizy przestrzennej odświeżającej się on-line. Np. suma dwóch warstw. Jak narysuję obiekt na warstwie, która jest brana do powyższej sumy, to na warstwie-widoku od razu pojawi się ten obiekt on-line.
27-01-2014, 08:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2014, 08:55 {2} przez sebaq.)
#2
RE: Warstwa - widok
Jeżeli dobrze zrozumiałem Twoje potrzeby to dla mnie rozwiązaniem byłyby właśnie widoki w bazie danych np. Posgtresql. Z dwóch warstw (tabel) tworzysz jeden widok, który później wczytujesz do QGISa a on widzi go jako jedną warstwę. Cały wic polega na tym, że taki widok nie jest updatowalny sam z siebie - zmieniając coś w widoku musisz zadbać o funkcję aktualizującą (napisać ją) po stronie bazy danych aby wiedziała ona co aktualizujesz (jakie pola w której tabeli).
Nie ma z tym problemu, jeżeli widok jest 'read only' a złączone warstwy (widok) będziesz aktualizował 'osobno' tzn. spod poziomu poszczególnych tabel (warstw) a nie widoku (np. wczytując tabele będące częścią widoku i na nich przeprowadzając aktualizację - wtedy widok składający się z tych tabel sam się 'zaktualizuje'). W takim przypadku możesz prościej użyć narzędzia Złączenia we właściwościach danej warstwy- i od tego bym zaczął... być może będzie wystarczające abyś osiągnął swój cel.
27-01-2014, 13:55,
#3
RE: Warstwa - widok
A gdybym chciał taki 'widok' stworzyć z warstw wczytywanych bezpośrednio z plików z shp (bez udzialu bazy danych)?
28-01-2014, 08:02,
#4
RE: Warstwa - widok
Na shejpach to jedynie mi złączenia przychodzą do głowy. Ale nie wiem czy osiągniesz nimi to co planujesz. Do takich zabaw baza danych jest stworzona. Powodzenia!


Skocz do: