Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zaznaczanie obiektów
05-02-2014, 10:00,
#1
zaznaczanie obiektów
Witam,
z niedogodnością tą borykam się już jakiś czas, a nie znalazłem rozwiązania. Otóż czy jest możliwość / sposób na: mam ok. 60 warstw liniowych wczytanych np. przebieg projektowanej drogi z autocada - chcę wyłączyć część linii np. ekrany akustyczne - wiem która to warstwa jest w oknie mapy - ale nie wiem jak ją projektant nazwał skrótowo w oknie warstw. Na dzień dzisiejszy metodą prób i błędów wyłączam po kolei warstwy i szukam tej właściwej. Brakuje mi tu w qgis czegoś podobnego do informacji (jak np w MapInfo), że klikam w dany punkt mapy i pokazuje mi jakie warstwy kliknąłem.
Może nie potrafię tego znaleźć, może jest jakaś wtyczka, proszę o pomoc.
Podobnie map przy rastrach - wczytałem 60 map zasadniczych i chcę konkretną wyłączyć, a nie wiem jaką ma dokładnie nazwę i znowu metodą prób i błędów wyłączam po kolei.
Pozdrawiam
05-02-2014, 12:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2014, 12:18 {2} przez sebaq.)
#2
RE: zaznaczanie obiektów
A próbowałeś zabawy w menu Ustawienia -> Opcje -> zakładka Narzędzia mapy -> okno Identyfikacja -> wybrać Tryb 'Pierwszy znaleziony (od góry do dołu)'? Nie jest to czego szukasz ale mając linie obok siebie, klikając dokładnie w daną kreskę z reguły wyświetla się wskazany obiekt z informacją o warstwie na której leży. Problem jest gdy mamy kilka linii z różnych warstw leżących na sobie wtedy identyfikacja dotyczyć będzie tej widocznej (leżącej 'na wierzchu'), więc należy klikać dokładnie w obiekt nas interesujący. Z rastrami jest podobnie ale ważnym jest abyśmy 'nad nimi' nie mieli jakiegoś niewypełnionego poligonu...
Pozdrawiam.
05-02-2014, 14:35,
#3
RE: zaznaczanie obiektów
Dziękuję za szybką reakcję - opcja 'wszystkie warstwy' w miejscu, które podałeś jest tym czego szukałem - identyfikuje mi nazwę warstwy i pokazuje wszystkie warstwy nachodzące na siebie. Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
06-02-2014, 00:00,
#4
RE: zaznaczanie obiektów
Zainstaluj sobie również Value Tool. Wyświetli w panelu nazwy rastrów i bez klikania zorientujesz się, nad którym przesuwasz kursor.
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zaznaczanie i odznaczanie Checkboxów z tree View Karoluss96 2 1 841 28-06-2022, 11:56
Ostatni post: xmaziax
Sad Zaznaczanie pustego wiersza Mazur 1 5 696 16-04-2018, 14:44
Ostatni post: [wiki]

Skocz do: