Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dane NMT z zerwisów WMS
14-02-2014, 01:20,
#1
Dane NMT z zerwisów WMS
Ponieważ na Geoportalu 2 znalazły się warstwy WMS z danymi NMT

http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service.../WMSServer

powstałymi przy okazji tworzenia systemu ISOK to zastanawiam się czy jest to tylko obrazek czy też można wyciągnąć z tego wartości liczbowe.
Generowane obrazki wskazują, że dane te są dość dokładne bo widać np. małe dolinki wcinające się w brzeg rzeki - tylko obawiam się, że są to tylko obrazki.

Muszę zrobić NMT jako jedną z warstw modelu na obszarze 40x45km i klikanie warstwic z arkuszy 1:10k jest bardzo pracochłonne więc pomyślałem, że może z tych obrazków uda się coś sensownego wyciągnąć.

Uprzedzając pytanie dane SRTM są dla mnie mało przydatne ze względu na to że oddają one pokrycie terenu (np czubki drzew) a nie jego powierzchnię.
27-02-2014, 14:38,
#2
RE: Dane NMT z zerwisów WMS
A nie prościej kupić sobie po prostu ten NMT w ośrodku? Przecież to nie kosztuje jakiegoś majątku.
Drugą opcją jest pobrać sobie obraz tego NMT w postaci pliku graficznego i dokonać klasyfikacji nadzorowanej z odpowiednim przypisaniem wartości. Metoda obarczona jakimś tam błędem, jednak nie na tyle dużym aby było to bezużyteczne.
27-02-2014, 22:40,
#3
RE: Dane NMT z zerwisów WMS
Może prościej kupić, ale potrzebuje 289 arkuszy 1:10k x 20 zł to daje 5780 zł może to nie majątek ale dwa miesiące muszę na to pracować Sad
Nawet jakby jakimś cudem udało się to zakwalifikować do dydaktyki a z rozmów z ośrodkiem wiem, że będzie ciężko to i tak wychodzi ponad 1700 zł.

Może mam jakieś dziwne ceny ale takie znalazłem na stronach codgik.

Czym i w jaki sposób można przeprowadzić klasyfikację nadzorowaną i jak rozwiązać problem tego, że kolory na poszczególnych kafelkach ściąganych oddzielnie są dynamiczne.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  NMT z WMS Wiechu12 3 9 290 05-11-2018, 15:36
Ostatni post: Wiechu12

Skocz do: