Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kreator pól
03-04-2014, 23:55,
#1
Kreator pól
Witam.
Bardzo proszę o pomoc w nst. sprawie.
Tworzę w kreatorze pół nowe pole w którym chcę wyliczać długość obiektu (u mnie długość wybranego odcinka sieci wodociągowej). W kreatorze pól na podglądzie wyników wyliczona przez funkcję $length wartość jest prawidłowa lecz po zaakceptowaniu, w utworzonym polu pojawia się zupełnie inna wartość. QGISa chcę wykorzystać do prowadzenia w przedsiębiorstwie wodociągowym ewidencji sieci i urządzeń wod-kan.
Pozdrawiam i proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu - Z.P.
04-04-2014, 17:23,
#2
RE: Kreator pól
Też to zauważyłem - czasami tak mi się robi przy przeliczaniu powierzchni. Problem jest chyba z plikiem projektu qgs i ustawieniem elipsoidy.
Sprawdź ustawienia projektu czy masz ustawioną dobrą elipsoidę do przeliczania odległości. U mnie czasami się "przełącza" na 'Clarke 1866', wystarczy przełączyć na GRS80 i przeliczanie powinno działać poprawnie.
04-04-2014, 22:39,
#3
RE: Kreator pól
(04-04-2014, 17:23)Binko napisał(a): Też to zauważyłem - czasami tak mi się robi przy przeliczaniu powierzchni. Problem jest chyba z plikiem projektu qgs i ustawieniem elipsoidy.
Sprawdź ustawienia projektu czy masz ustawioną dobrą elipsoidę do przeliczania odległości. U mnie czasami się "przełącza" na 'Clarke 1866', wystarczy przełączyć na GRS80 i przeliczanie powinno działać poprawnie.

Niestety nie pomaga. Bo to chyba nie w tym problem - przecież funkcja wylicza prawidłową wartość. Błąd występuje przy wczytaniu wartości wyliczonych przez funkcję do tabeli.
Przeinstaluję się na wersję 2.2 może to pomoże.
Dzięki i pozdrawiam.
07-04-2014, 08:31,
#4
RE: Kreator pól
Sprawdziłem na bazie jak i na SHP i nie potwierdzam. W wersji QGIS 2.0 jak i 1.7 pod Windows nie widzę takiego błędu (a też sprawdzałem na sieci wodociągowejWink) Jedynie zmienia się zaokrąglenie w zależności od dokładności pola typu real...
PS. Można wiedzieć w jakich wodociągach działasz?
13-04-2014, 19:37,
#5
RE: Kreator pól
A jaki jest typ tego pola i jakiego rzędu wpisywana wartość? Może np. próbujesz wpisać 1000m do pola o długości dwóch cyfr. QGIS chyba w takim wypadku nie ostrzega o "przekręceniu licznika".
14-04-2014, 10:31,
#6
RE: Kreator pól
Witam.
Zainstalowałem QGIS 2.2.0 i problem zniknął.
Pozdrawiam ZP
15-04-2014, 20:19,
#7
RE: Kreator pól
(07-04-2014, 08:31)sebaq napisał(a): Sprawdziłem na bazie jak i na SHP i nie potwierdzam. W wersji QGIS 2.0 jak i 1.7 pod Windows nie widzę takiego błędu (a też sprawdzałem na sieci wodociągowejWink) Jedynie zmienia się zaokrąglenie w zależności od dokładności pola typu real...
PS. Można wiedzieć w jakich wodociągach działasz?

Witam.
Działam w wodociągach gminnych w jednej z gmin powiatu starogardzkiego.
QGISa przystosowuję do ewidencji sieci i urządzeń wod kan w wolnych chwilach a jest ich mało - praca idzie wolno. Pozostały do do zrobienia formatki do kilkunastu warstw i potem wprowadzanie danych - częściowo z map cyfrowych a częściowo z rastrów. By wprowadzić wszystkie atrybuty trzeba będzie przekopać archiwum.
Pozdrawiam ZP.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kreator zapytań a Python Rayo 2 13 477 26-07-2012, 20:39
Ostatni post: Rayo

Skocz do: