Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwie niezależne etykiety
10-04-2014, 12:07,
#1
Dwie niezależne etykiety
Witam,
Proszę o pomoc w następującym problemie:
Mam jeden obiekt (poligon) w którym są dwa atrybuty: A1 oraz A2. Chciałbym, aby widoczne były dwie etykiety w dwóch różnych miejscach i każda była inaczej wyświetlana, np. etykieta z atrybutu A1 w białym prostokącie z lewej strony obiektu, a z atrybutu A2 w czarnym prostokącie z prawej strony obiektu. Czy takie coś jest w ogóle możliwe w QGIS 2.0 ?
10-04-2014, 18:13,
#2
RE: Dwie niezależne etykiety
Witam,
do głowy przychodzi mi tylko opcja zduplikowania warstwy (Warstwa > Duplikuj warstwę) i ustawienia drugiego stylu etykiety dla zduplikowanej warstwy..
10-04-2014, 19:42, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2014, 20:23 {2} przez andrutt.)
#3
RE: Dwie niezależne etykiety
Dokładnie o tym samym pomyślałem, i tak zrobiłem no i działa Smile Miałem tylko wątpliwość, że etykiety będą na siebie nachodziły, ale nie nachodzą. Jest ok. Dzięki

Miałbym też rozwiązanie jak przesuwać i obracać etykiety, gdybym wiedział dlaczego ikony "przypnij/odepnij", "wyświetl/ukryj", "przesuwanie etykiet" i "obróć etykietę" są nieaktywne. Działa tylko ikona "Zarządzanie etykietami" ale mogę zmienić tylko tekst etykiety. Co trzeba zrobić, aby wszystkie ikony dot. etykiet były aktywne ? Pozdrawiam
13-04-2014, 19:34,
#4
RE: Dwie niezależne etykiety
Współrzędne przesuniętych etykiet są zapisywane w atrybutach obiektu, dlatego musisz utworzyć dwa numeryczne pola (lub użyć już istniejących), zdefiniować, które przechowuje współrzędną x, a który y (w ustawieniach etykiet -> położenie -> oparte na danych), a następnie włączyć tryb edycji (żeby QGIS mógł zapisywać do tych pól). Po tych czynnościach klawisze przesuwania i przypinania powinny się odblokować. Analogicznie z obrotem.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Video Jak połączyć dwie warstwy wektorowe w jedną kasiekk 2 3 807 22-11-2020, 22:18
Ostatni post: kasiekk
  Atlas kontrolowany przez dwie warstwy koszatka443 6 15 415 22-05-2018, 16:09
Ostatni post: koszatka443

Skocz do: