Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana przedziałów liczbowych w legendzie
28-04-2014, 19:40,
#1
Zmiana przedziałów liczbowych w legendzie
Witam. Jak zmienić wartości w legendzie? Gdy klasyfikuje np skalą barw, ładny podział to za każdym razem ustawia mi się inna liczba klas. Mimo, że wciskam za każdym razem np 5. Do tego nie mogę zmienić przedziałów liczbowych w legendzie. Klikam na dany przedział, wpisuje własne liczby i po chwili znów zmieniają się wartości przedziałów na te, ustalone przez program. Czy da się coś z tym zrobić?
29-04-2014, 17:04,
#2
RE: Zmiana przedziałów liczbowych w legendzie
(28-04-2014, 19:40)faant2 napisał(a): Witam. Jak zmienić wartości w legendzie? Gdy klasyfikuje np skalą barw, ładny podział to za każdym razem ustawia mi się inna liczba klas. Mimo, że wciskam za każdym razem np 5. Do tego nie mogę zmienić przedziałów liczbowych w legendzie. Klikam na dany przedział, wpisuje własne liczby i po chwili znów zmieniają się wartości przedziałów na te, ustalone przez program. Czy da się coś z tym zrobić?

Ładny podział chce być ładny i jeżeli akurat nie dzieli się na 5 ładnych części, to wymusi inną liczbę przedziałów.
Wybierz inny tryb i spróbuj to samo, co robiłaś/eś. U mnie działa.
Pamiętaj o zmianie klas zarówno dla Wartości, jak i dla Etykiet
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
02-05-2014, 18:08,
#3
RE: Zmiana przedziałów liczbowych w legendzie
Bardzo dziękuje. Wszystko działa Smile Mam jeszcze jedno małe pytanko. Czy da się usunąć zera po przecinku/kropce w wartościach i etykietach?
04-05-2014, 14:31,
#4
RE: Zmiana przedziałów liczbowych w legendzie
Da się, ale tylko ręcznie po przeprowadzeniu klasyfikacji. Jeśli wymusisz powtórną klasyfikację (np. zmieniając liczbę przedziałów czy tryb), to zera pojawią się znowu.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie banan8 7 29 131 20-01-2015, 17:48
Ostatni post: banan8

Skocz do: