Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podzbiory
04-05-2010, 21:42,
#1
podzbiory
Mogę powiedzieć, że przyswajam sobie QGIS i mam podstawowy problem. Dla innych to być może banał, ale... tworzę warstwy, a podwarstw już niestety nie mogę. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi podpowiedział jak to zrobić?
04-05-2010, 21:53,
#2
RE: podzbiory
Generalnie w Quantum GIS nie ma podwarstw. Można jedynie pogrupować warstwy w folderach.

Co potrzebujesz umieścić na podwarstwach? Może da się to zrobić w inny sposób.
04-05-2010, 22:00,
#3
RE: podzbiory
Tworzę mapę na podstawie zdjęć lotniczych. Muszę utworzyć trzy warstwy (powierzchniowe, liniowe, punktowe). I przykładowo w warstwie powierzchniowe muszę umieścić podzbiory (lasy, łąki, grunty orne, itd). Bardzo byłabym Ci wdzięczna gdybyś podpowiedział mi jak to zrobićSmile
04-05-2010, 22:13,
#4
RE: podzbiory
Można to zrobić co najmniej na dwa sposoby:

1. Zakładasz osobne warstwy dla poszczególnych typów gruntów i grupujesz je w jednym folderze o nazwie np. Grunty.

2. Zakładasz jedną warstwę dla wszystkich typów gruntów, tak aby jednym z parametrów obiektów był Typ gruntu. Potem we właściwościach warstwy ustawiasz styl zależny od tego parametru. Np lasy-zielone, grunty orne-brązowe itp. W legendzie wtedy pojawia się też lista typów gruntów (w sumie wygląda trochę jak podwarstwy).

Wybór sposobu zależy od tego, co będziesz dalej z tym robiła.


Skocz do: