Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
10-11-2014, 19:22,
#1
Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
Witam,

Czy jest możliwe takie spreparowanie treści etykiety, aby była ona widoczna w postaci ułamka zwykłego ?

Chodzi o to, że poszczególne elementy uzbrojenia terenu posiadają informację o wysokości nad poziomem morza np spodu kanału deszczowego i jego góry lub dna studni i jej pokrywy.
Obecnie na mapach stosuje się ułamek zwykły, którego licznik oznacza rzędną góry, a mianownik - dołu.

Pozdrawiam
Michał
10-11-2014, 22:19,
#2
RE: Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
Witam.
Tak jest to możliwe...ale trochę na około. Zapewne rzędne terenu i dna armatury trzymasz w osobnych kolumnach (polach) np. 'rzędna terenu' i 'rzędna dna'. Ja w tym celu łącze je do jednej kolumny (np. 'rzędne') oddzielając je umówionym znakiem (np. 151.51/150.01). Później w etykietach wybieram wyświetlanie pola na 'rzędne' i w formatowaniu zaznaczam aby zawijał na znaku /. Wówczas będziesz miał postać ułamka zwykłego, co prawda bez kreski, ale jakoś nigdy mi jej nie brakowało.
Jeżeli są inne sposoby chętnie się douczę Wink
Pozdrawiam!
10-11-2014, 22:52,
#3
RE: Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
Dzięki wielkie,

Idealnie byłoby, gdyby ta kreska była. Ale opisany sposób też jest rozwiązaniem.

Pozdrawiam
Michał
12-11-2014, 11:30,
#4
RE: Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
Można też wpisać w "etykietuj wyrażeniem" następujący ciąg:
case when ( "rzednaterenu" = 0 or "rzednaterenu" is NULL) then '' else "rzednaterenu" || '\n' end || case when ( "rzednadna" = 0 or "rzednadna" is NULL) then '' else "rzednadna" end
Parametr '\n' przerzuca następującą np nim etykiete pod poprzednią. Nie będzie kreski ułamkowej ale przynajmniej nie będziesz miał dodatkowego pola w tabeli.
12-11-2014, 12:20,
#5
RE: Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
Dzięki,

Pozdrawiam
Michał
12-11-2014, 14:18,
#6
RE: Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
Jak chcesz mieć kreskę jak w ułamku zwykłym, to z automatu z jednej warstwy się raczej nie da, ale można to spreparować w inny sposób.
Do istniejących danych dodajesz kolumnę ze znakiem "_" dla każdego obiektu (dajesz przynajmniej tyle znaków jak długie są wartości rzędnych), następnie tworzysz dwie kopie warstwy, dla których włączasz etykietowanie wybierając odpowiednią kolumnę jako wartość etykiet. Następnie w zakładce 'położenie' ustawiasz sobie wartości tego parametru aby całość z trzech warstw tworzyła wrażenie ułamka. W zakładce 'renderowanie' zaznacz, aby wyświetlał wszystkie etykiety i odznacz aby nie wyświetlał etykiet mogących zakrywać obiekty, wtedy będziesz mieć pewność, że wszystkie etykiety Ci się wyświetlą. Całość zajmuje może z 2 minuty, a efektem finalnym może być coś takiego jak w załączniku.


Załączone pliki Miniatury
   
12-11-2014, 14:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2014, 15:01 {2} przez fcs.)
#7
RE: Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
Dzięki,

Ja te rzędne mam zapisane w jednym polu "napis" w formacie 'xxx.xx\yyy.yy'

Pożądany efekt udało mi się również uzyskać poprzez wstawienie wyrażenia:

replace(napis,'\\','|———|')

do "Etykietuj tę warstwę z", przy czym czcionka to Arial, a znak "-" jest kodem UTF 2014 (Pauza).

W formatowaniu ustawiłem zawijanie na znaku "|", a interlinię na 0.60

Pozdrawiam
Michal


Załączone pliki Miniatury
   
25-11-2014, 08:46,
#8
RE: Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
Prościej byłoby utawić podkreslenie czcionki piewszej rzędnej Wink
25-11-2014, 14:58,
#9
RE: Rzędne wysokościowe uzbrojenia terenu
"Prościej byłoby utawić podkreslenie czcionki piewszej rzędnej Wink"

No, i jak byś chciał to zrobić mając dane w takim formacie jak miał fcs, czyli xxx.xx\yyy.yy w jednej kolumnie? Smile Sposób opisany wyżej, czyli "replace(napis,'\\','|———|') jest szybszy, prostszy i daje większe możliwości panowania nad wyglądem etykiety.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Import uzbrojenia terenu z geoportalu radziorr 5 11 751 24-11-2019, 22:38
Ostatni post: jerresso

Skocz do: