Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QGIS 2.6 Domyślne wartości
24-11-2014, 09:56,
#1
QGIS 2.6 Domyślne wartości
Witam.

W wersji 2.0 była możliwość przy ustawianiu pola np. w "Mapa wartości" wpisanie którejś wartości z przedrostkiem "1_", przez co przy dodawaniu nowego obiektu wartość ta była domyślnie wprowadzana.
W wersji 2.6 nie ważne jak ustawię pola, wartość trzeba wybrać z listy.

W wersji 2.0 dzięki temu rozwiązaniu, o wiele łatwiej wprowadzało się dane, ponieważ większość obiektów, które wprowadzamy, dla niektórych pól, mają stałe wartości.

Tak samo przydałaby się funkcja domyślnej wartości przy wartości relacji.

Pozdrawiam
25-11-2014, 19:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2014, 19:45 {2} przez sebaq.)
#2
RE: QGIS 2.6 Domyślne wartości
Cześć.
Na szczęście 'pamiętaj ostatnio wprowadzoną wartość' wciąż działa jak należy, przez co wybrać z mapy wartości trzeba tylko raz (dla danej warstwy), przy dodawaniu pierwszego obiektu...
W 2.6 wydaje mi się to bardziej logiczne (w 2.0 trzeba było pierwszą pozycję na mapie wartości dać NULL - ' ', żeby niczego nieświadomie (czyli domyślnie) sam QGIS nie wstawiał...tutaj bezpieczniej - trzeba wybrać.
26-11-2014, 08:15,
#3
RE: QGIS 2.6 Domyślne wartości
Zdaje sobie sprawę, że jest to rozwiązanie dające większą kontrolę nad wprowadzonymi danymi, aczkolwiek bardzo nam to ułatwiało pracę. Przydałaby się taka opcja przy definiowaniu pola.
26-11-2014, 09:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2014, 09:12 {2} przez sebaq.)
#4
RE: QGIS 2.6 Domyślne wartości
Można kolumnie w tabeli zdefiniować domyślną wartość. Będzie ona przyjmować daną wartość gdy nikt nie wybierze z listy innej...
Ale dla mnie to zbyt niebezpieczne (sam zapominam o takich rzeczach i po pół dnia wprowadzania muszę wszystko poprawiać bo zapomniałem, że coś się 'samo' dodawało)
Niech Twoi userzy już nie marudzą i klikają... Wink


Skocz do: