Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
konkatenacja
26-11-2014, 16:15,
#1
konkatenacja
Witam,
Wie ktoś może czy jest możliwość agregacji obiektów w danej warstwie po wskazanym atrybucie i jednoczesne zastosowanie opcji konkatenacja (jak przy łączeniu wskazanych obiektów) dla innych atrybutów.
z góry dziękuję za odpowiedz.[/i]
26-11-2014, 23:56,
#2
RE: konkatenacja
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem, to tak. Wybierasz obiekty na podstawie interesującego Cię atrybutu, następnie wykonujesz konkatenację dla wybranych obiektów, a następnie dokonujesz zwykłego złączenia.
27-11-2014, 12:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2014, 13:07 {2} przez hotlos.)
#3
RE: konkatenacja
(26-11-2014, 23:56)martel napisał(a): Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem, to tak. Wybierasz obiekty na podstawie interesującego Cię atrybutu, następnie wykonujesz konkatenację dla wybranych obiektów, a następnie dokonujesz zwykłego złączenia.

dzięki za odpowiedz.
Nie do końca mnie zrozumiałeś. Chciałbym wykonać automatyczną agregację po wskazanym atrybucie z wykonaniem konkatenacji (tak abym nie musiał wybierać obiektów o unikalnym atrybucie bo mam ich bardzo dużoSad ) Moje zadanie polega na tym, że muszę obiektom liniowym (ok 200 dróg) przypisać pewne atrybuty z warstwy powierzchniowej przez którą biegną. Dokonałem intersekcji obydwu warstw i teraz chcę poskładać drogi w całość przy zastosowaniu konkatenacji, ale musiałbym powtórzyć tą samą operacje ok 200 razy Sad Może moje podejście do zadanie nie jest najlepsze.
Będę wdzięczny za rady
pozdrawiam
28-11-2014, 21:51,
#4
RE: konkatenacja
No to chyba jednak dalej nie rozumiem.
Masz warstwę z drogami, chcesz je agregować na podstawie jakiegoś konkretnego parametru z tabeli atrybutów a konkatenacji chcesz dokonać na innych parametrach dla obiektów, które chcesz agregować?
Jeżeli tak, no to tak jak pisałem wcześniej, jeżeli nie, to jak mógłbyś, to wystaw gdzieś fragment danych i napisz konkretnie na podstawie którego atrybutu chciałbyś złączyć dane i które atrybuty chciałbyś poddać konkatenacji.
23-12-2014, 10:01,
#5
RE: konkatenacja
(28-11-2014, 21:51)martel napisał(a): No to chyba jednak dalej nie rozumiem.
Masz warstwę z drogami, chcesz je agregować na podstawie jakiegoś konkretnego parametru z tabeli atrybutów a konkatenacji chcesz dokonać na innych parametrach dla obiektów, które chcesz agregować?
Jeżeli tak, no to tak jak pisałem wcześniej, jeżeli nie, to jak mógłbyś, to wystaw gdzieś fragment danych i napisz konkretnie na podstawie którego atrybutu chciałbyś złączyć dane i które atrybuty chciałbyś poddać konkatenacji.

Witaj,
Dzięki za odpowiedz i przepraszam, że tak późno odpisuje ale dawno nie wchodziłem na forum.
Chodziło mnie o to, że jak mam drogi (linie) w kilku odcinkach (każdy odcinek to fragment drogi w danej gminie powiedzmy) chciałem połączyć te odcinki tak aby w atrybucie GMINA połączonej drogi wrzucił nazwy wszystkich gmin. Drogi najszybciej mogę połączyć wykorzystując narzędzie agreguj (po numerze drogi) ale nie mogę tu zastosować konkatenacji (chyba,że nie wiem jak), natomiast łączenie przez wybieranie obiektów o tym samym numerze drogi jest dość uciążliwe biorąc pod uwagę że dróg mam kilkaset Sad w sumie to tak się w końcu z tym uporałem Smile A tak na marginesie, to czy podczas konkatenacji można uniknąć w jakiś sposób powtarzania atrybutu (np by nazwa gminy nie wystąpiła 2 razy)?
pozdrawiam


Skocz do: