Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android i błąd krytyczny
27-12-2014, 04:04,
#1
Android i błąd krytyczny
Hej,

mam problem z tabletem YOGA2 z androidem 4.4.2 i QGIS'em.

1. Pobrałem plik "qgis-debug-latest.apk" ze strony: http://qgis.org/downloads/android/
2. Zainstalowałem, a następnie poprosiło o instalację Ministro II.
3. Po zainstalowania Ministro II kliknąłem na ikonę QGIS'a, pobrało dane, załadowało coś i wyskoczyła informacja: "Wystąpił błąd krytyczny. Aplikacja zostanie zamknięta".

Nie mam pojęcia co tu zrobić aby zadziałało poprawnie.
Jeśli ktoś z Was ma pomysł na uruchomienie programu, proszę o pomoc Smile
02-01-2015, 10:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2015, 10:36 {2} przez sebaq.)
#2
RE: Android i błąd krytyczny
Cześć.
Niestety z androidami jest taki problem, że jest to otwarty system googla, który każdy z producentów modyfikuje dla potrzeb swoich tabletów a nawet konkretnych modeli. Miałem dwa różne tablety tego samego producenta z tą samą wersją androida, gdzie na jednym QGIS działa bez problemów a na drugim się wywalał (aczkolwiek uruchamiał). Wówczas pomógł downgrade androida do wcześniejszej wersji, który znalazłem na stronie producenta tabletu.
W Twoim przypadku nic nie pomoże gdyż na stronie QGISa dla androida jest napisane, że tablety z androidem i procesorem intel x86 póki co nie są wspierane.
Dla wszystkich kupujących tablety z androidem i chcących używać na nich QGISa radzę przed zakupem w sklepie spróbować go zainstalować na sprzęcie wystawowym (sprzedawcy w EURO czy X-KOMie z reguły nie robią z tym problemu) gdyż wyżej wskazana lista przetestowanych tabletów przez twórców QGISa na andka jest dość krótka...
Pozdrawiam!


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błąd wtyczki MetaSearch (błąd pythona) norek_norek 0 9 301 02-01-2015, 10:28
Ostatni post: norek_norek
  [błąd] kalkulator pól: błąd przy polach tekstowych 1.8.0 [wiki] 7 36 807 09-03-2013, 21:21
Ostatni post: [wiki]
  QGis i Android morkwa 1 10 405 07-08-2012, 07:36
Ostatni post: czalaviek

Skocz do: