Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie planów miejscowych w qgis
01-11-2016, 07:47,
#11
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis
Ja mam pytanie trochę z innej beczki Smile Gdy już mam stworzony/zaimportowany MPZP w QGIS to, czy istnieje wtyczka, która umożliwi robienie wypisów z MPZP. Nie ukrywam, że w połączeniu z niedawno opublikowaną wtyczką do wyszukiwania działek, mogłoby to być (na razie prototypowo Smile ) genialne narzędzie.
Przepraszam, że tutaj pytam, ale nie chciałem zakładać nowego wątku.
04-11-2016, 15:35,
#12
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis
Cytat:czy istnieje wtyczka, która umożliwi robienie wypisów z MPZP.
Mógłbyś rozwinąć co się składa na wypis z MPZP? Pomimo że pracuję w geodezji to nie wiem jakie informacje dokładnie można uzyskać. To ma być jakiś opis terenu czy mapa?
04-11-2016, 17:25,
#13
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis
Chodzi mi o to, że jeśli mam stworzony mpzp (załóżmy, że są to różne pliki shp dajmy na to z terenami mieszkaniowymi jednorodzinnymi, usługowymi, produkcyjnymi i np różne strefy konserwatorskie), to wyszukując daną działkę/działki program wygeneruje mi opis, w którym będzie zawarte przeznaczenie danej działki np. że działka o nr takim położona w takiej miejscowości znajduje się w terenach mieszkaniowych jednorodzinnych (i tutaj wcześniej przygotowany opis z mpzp) i strefie konserwatorskiej C. Wiem, że istnieją programy komercyjne, które mają taką możliwość, ale czysto teoretycznie, chciałem wiedzieć, czy jest możliwość stworzenia takiej wtyczki do qgis (chyba, że taka wtyczka już istnieje, co byłoby genialną sprawą).
Czyli chodzi mi bardziej o opis tereny (wypis z mpzp), chociaż bonusem byłby wydruk mapy (wyrys z mpzp, ale to jest najmniej skomplikowane, bo to tylko wydruk mapy)
19-11-2016, 12:43,
#14
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis
Cytat:wtyczki do qgis (chyba, że taka wtyczka już istnieje, co byłoby genialną sprawą)

Dokładnie takie rozwiązanie tworzymy, wypis, wyrys i inne potrzebne w planowaniu przestrzennym - wszystko oparte o QGIS (łącznie z pełną wektoryzacją planów). Tyle że są to rozwiązania komercyjne, z przeznaczeniem dla gmin. Znając rynek - nie liczył bym na darmowe rozwiązania.
19-11-2016, 18:23,
#15
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis
(19-11-2016, 12:43)jakosek napisał(a): Dokładnie takie rozwiązanie tworzymy, wypis, wyrys i inne potrzebne w planowaniu przestrzennym - wszystko oparte o QGIS (łącznie z pełną wektoryzacją planów). Tyle że są to rozwiązania komercyjne, z przeznaczeniem dla gmin. Znając rynek - nie liczył bym na darmowe rozwiązania.

Dzięki za odpowiedź, tak mi się wydawało, że nie będzie darmowego rozwiązania, ale nie zaszkodziło zapytać Big Grin
Czy mógłbyś mi przesłać na PW adres do twojej firmy i jak wyglądają przykładowe wypisy i wyrysy stworzone w qgis. Chciałbym też wiedzieć jakie są ew. koszty wdrożenia takiego rozwiązania.
05-10-2021, 12:44,
#16
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis
Cześć!

Wracając do wątku konstrukcyjnego. Czy istnieje możliwość przyciągania do linii konstrukcyjnych w trybie konstrukcji. Dokładniej: mam dwie linie (skarpa góra dół) i chce narysować linie w połowie odległości między nimi. Zaczynam w wierzchołku dolnej linii używam trybu konstrukcyjnego i daje opcje prostopadle do górnej linii i tworze tak linie konstrukcyjną i właśnie... teraz chce znaleźć środek tej linii konstrukcyjnej i postawić tam wierzchołek. Znam co prawda długość tej linii konstrukcyjnej więc mogę sobie na kalkulatorze to podzielić i za pomocą ctrl+d ograniczyć rysowanie. Szukam jednak innego rozwiązania szybszego... właśnie najlepiej przez automatyczne znalezienie środka tej linii konstrukcyjnej. Ktoś coś?
06-10-2021, 08:55,
#17
RE: Tworzenie planów miejscowych w qgis
W toolbarze Przyciąganie, masz możliwość włączenia przyciągania także do środka segmentów (sprawdzałem w 3.16.4)
Możesz sobie narysować pomocniczą linię po tych środkach linii konstrukcyjnych i dociąć te prostopadłe po tej linii.


Skocz do: