Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie
17-01-2015, 14:31,
#1
Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie
witam,
mam taki o to problem w wersji QGIS 2.4
Mapa dla pewnego obszaru składa się z kilkunastu warstw, punkty, linie, poligony. Wszystkie warstwy w legendzie mapy (w oknie wydruku) zgadzają się z oknem mapy poza jednym poligonem ze szrafami.
Na wydruku mapy są inne szerokości szrafu niż w legendzie.
Jest jakiś pomysł na takie rozwiązanie?

Załączony obrazek pokazuje mój problem.


Załączone pliki Miniatury
   
18-01-2015, 12:32,
#2
RE: Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie
Nikt Ci na podstawie tego nie powie. Pokaż chociaż jakie masz ustawienia tego szrafu we właściwościach warstwy.
18-01-2015, 14:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2015, 14:51 {2} przez banan8.)
#3
RE: Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie
(18-01-2015, 12:32)martel napisał(a): Nikt Ci na podstawie tego nie powie. Pokaż chociaż jakie masz ustawienia tego szrafu we właściwościach warstwy.

To dokładam kolejne screeny z ustawieniami sposobu wyświetlenia szrafu, może teraz będzie jaśniej. Nie opisywałem ustawień warstwy z nadzieją że ktoś miał podobny problem i szybko podsunie rozwiązanie Smile

Dodam, że szrafy które w pierwszym poście pokazałem, są wycinkiem z całej mapy w skali 1:25000.


Załączone pliki Miniatury
   
18-01-2015, 22:02,
#4
RE: Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie
No z tego co pokazałeś, to w legendzie masz ok, natomiast na mapie szraf nie zgadza się z ustawieniami stylu warstwy. Na innych ustawieniach odstępu i grubości linii jest to samo, jesteś w stanie powtarzalnie wygenerować taką różnicę? Powtórzyłem u siebie (QGIS 2.6.1, ale we wcześniejszych też nie pamiętam aby taka sytuacja miała miejsce) i działa normalnie, mapa zgadza się z legendą.
Jeszcze takie pytanie, a nie było tak, że w międzyczasie zmieniałeś ustawienia szrafu mając już ustawiony wydruk i legendę i nie odświeżyłeś wydruku po zmianach bądź masz zablokowane warstwy w wydruku?
19-01-2015, 09:57,
#5
RE: Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie
Pamiętam, że w wersji 2.4 też mi się tak robiło. Niestety nie znalazłem przyczyny ani konkretnego rozwiązania. Czasami pomagało założenie nowego projektu.. Ostatecznie aktualizacja do 2.6.1 - tu już tego błędu nie ma.
19-01-2015, 21:02,
#6
RE: Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie
A więc sprawdziłem to co pisał Martel, zaktualizowałem legendę itd, ale bez zmian. Co ciekawe, w oknie wydruku bez względu na stopień przybliżenia, po każdym odświeżeniu okna wydruku szraf w legendzie i szraf w mapie jest taki sam Smile a po eksporcie do PDFa lub TIFFa efekt taki sam jak na załączonych w pierwszych postach screenach.

Rozwiązania więc w wersji 2.4 nie udało się póki co znaleźć, ale odpaliłem projekt w 2.6.1 , niestety musiałem poprawić legendę bo się rozjechały opisy, ale zaowocowało to odpowiednim skalowaniem szrafów Smile

Więc wersja 2.6.1 rzeczywiście lepiej sobie z tym radzi.

dzięki za sugestie!
19-01-2015, 22:10,
#7
RE: Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie
Aa, to trzeba było od razu pisać, że to po eksporcie jest taki efekt Smile Zdaje się był jakiś problem z eksportowaniem plików, ale co dokładnie już nie pamiętam, choć mi takiego efektu nie udało się powtórzyć, a sporo rysunków mpzp przewinęło się w tamtym czasie Wink Inna sprawa, że przeważnie do wypuszczenia pliku produkcyjnego używam zewnętrznych sterowników drukarek (Acrobat), więc mogło mnie coś ominąć.
20-01-2015, 17:48,
#8
RE: Inny szraf na mapie a inny szraf w legendzie
Przeoczyłem w opisywaniu problemu ten fakt Smile

Ale dziś jeszcze spróbuję wydrukować np. pdfcreatorem, zobaczę jaki będzie efekt, ale najważniejsze że 2.6 poradziło sobie.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Styl wypełnienia szraf Pikkaro 1 1 438 08-07-2022, 22:52
Ostatni post: jerresso
  Zmiana przedziałów liczbowych w legendzie faant2 3 15 131 04-05-2014, 14:31
Ostatni post: borys

Skocz do: