Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze skopiowaniem atrybutów warstw wektorowych wskutek wycięcia jego fragmentu.
20-04-2015, 10:50,
#1
Problem ze skopiowaniem atrybutów warstw wektorowych wskutek wycięcia jego fragmentu.
Zwracam się z prośbą o pomoc dotyczącą warstw wektorowych, ich przycinania i późniejszego ich wykorzystania, ponieważ chcę opracować mapę swojej gminy do pracy magisterskiej m.in. ze szlakami turystycznymi przez obszar gminy. Wybraną gminę "przyciąłem" tzw. ramką za pomocą wtyczki Rectangles Ovals Digitizing z warstwy wektorowej podział administracyjny.

Następnie:
1. Znalazłem i pobrałem bardzo fajne dane wektorowe (.shp) OpenStreetMap ze strony http://www.download.geofabrik.de. Potem pobrane dane wczytałem za pomocą QGis Dufour 2.0.1._x_64.
2. Zapisałem te warstwy w układzie EPSG:2180.
3. Za pomocą wcześniej opracowanej ramki zacząłem wszystkie te warstwy przycinać by potem zapisać nowe warstwy wektorowe z danymi ale tylko dla swojej gminy.

Problem w powyższym jest taki że do nowych warstw nie przenoszą się dane z tabeli atrybutów, tylko zapisane są jako puste warstwy.

Pewnie robię w którymś miejscu błąd, ale zależy mi by jakoś te warstwy zapisać z atrybutami, bym mógł tą mapę opracować.

W związku z powyższym proszę o pomoc.
Pozdrawiam
20-04-2015, 20:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2015, 20:44 {2} przez Binko.)
#2
RE: Problem ze skopiowaniem atrybutów warstw wektorowych (...)
Do punktu 3. Jakim narzędziem przycinasz?

Są dwie główne drogi:
a. Menu "Wektor > Narzędzia geoprocessingu > Przytnij..."
b. Drzewko Geoprocessingu (z menu Geoprocessingu) > Narzędzie "Clip" z sekcji "QGIS Geoalgorithms".

Jeśli jedna metoda daje zły wynik spróbuj skorzystać z drugiej.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zliczanie powierzchni wektorowych qgis danek91 0 7 703 07-06-2014, 14:48
Ostatni post: danek91

Skocz do: