Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etykiety
06-03-2015, 22:52,
#1
etykiety
Zaczynam dopiero poznawać ten program 2.6. i mam problem z etykietami. Po wybraniu warstwy i edytowaniu jej mogę w ustawieniach wybrać jak mają etykiety wyglądać i po zapisaniu tych ustawień nie mam aktywnej ikonki "dodaj etykietę". Proszę o informację co źle robię albo co należy zrobić. I jeszcze jedno pytanie gdy wstawiam tekst to za każdym razem muszę określać jego atrybuty? Wpisując np. nazwy sołectw na gminie muszę przy każdej nazwie określać czcionkę?
06-03-2015, 23:28,
#2
RE: etykiety
Przyznam się szczerze, że nie do końca rozumiem o co chodzi Wink

Żeby etykietować, wystarczy włączyć właściwości warstwy, wybrać zakładkę "Etykiety", zaznaczyć ptaszka przy "Etykietuj tę warstwę z", wybrać z listy kolumnę, z etykietami, kliknąć OK i voila!
To jeśli chodzi o podstawę. Dodatkowo można ustawić obramowanie, tła, cienie i bardziej szczegółowe opcje związane z położeniem czy renderowaniem.
Każdy tu element będzie etykietowany takim samym stylem, więc nie trzeba "ustawiać ustawień" każdej etykiety.
Jeżeli chcesz zróżnicować etykiety, musisz dodać odpowiednie kolumny i w ustawieniach etykiet przy każdym elemencie, można wybrać pole, z jakiego chce się pobrać dane.
18-03-2022, 13:37,
#3
RE: etykiety
Witam . 
No chyba jestem w podbnym punkcie  . Nie mogę  wyświetlić etykiet w paru warstwach ( a miałem  je) coś  spi..... w ustawieniach  etykiet   lub gdzie indziej .

Widzę ,  że nic mi się nie wyświetla w polu próbka tekstu .  No i etykiet niet ....

   
21-03-2022, 23:30,
#4
RE: etykiety
To proponuję zacząć od początku - usunąć warstwę, dodać, i do boju


Skocz do: