Zwracam się z prośbą o pomoc dotyczącą warstw wektorowych, ich przycinania i późniejszego ich wykorzystania, ponieważ chcę opracować mapę swojej gminy do pracy magisterskiej m.in. ze szlakami turystycznymi przez obszar gminy. Wybraną gminę "przyciąłem" tzw. ramką za pomocą wtyczki Rectangles Ovals Digitizing z warstwy wektorowej podział administracyjny.
Następnie:
1. Znalazłem i pobrałem bardzo fajne dane wektorowe (.shp) OpenStreetMap ze strony
http://www.download.geofabrik.de. Potem pobrane dane wczytałem za pomocą QGis Dufour 2.0.1._x_64.
2. Zapisałem te warstwy w układzie EPSG:2180.
3. Za pomocą wcześniej opracowanej ramki zacząłem wszystkie te warstwy przycinać by potem zapisać nowe warstwy wektorowe z danymi ale tylko dla swojej gminy.
Problem w powyższym jest taki że do nowych warstw nie przenoszą się dane z tabeli atrybutów, tylko zapisane są jako puste warstwy.
Pewnie robię w którymś miejscu błąd, ale zależy mi by jakoś te warstwy zapisać z atrybutami, bym mógł tą mapę opracować.
W związku z powyższym proszę o pomoc.
Pozdrawiam