Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z eksportowanymi plikami
10-06-2015, 13:31,
#1
Problem z eksportowanymi plikami
Dzień dobry,

Nie jestem pewien, czy mój problem jest bezpośrednio związany z QGIS (czy może z innymi ustawieniami na moim komputerze), ale sytuację tę zaobserwowałem tylko w tym właśnie oprogramowaniu.

Otóż pracując w QGIS tworzę różne warstwy i eksportuję gotowe mapy. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że wyeksportowane pliki widzę i odczytuję tylko poprzez QGIS. Pliki te nie pojawiają się na pulpicie/we wskazanym folderze - zupełnie tak, jakby nie istniały. Natomiast po włączeniu QGIS i wejściu w okienko np. dodawania warstw, widzę wszystkie utworzone pliki i bez problemu mogę ich używać.

Podsumowując: pliki, które eksportuję z programu QGIS są niewidoczne w eksploratorze windows, natomiast z interfejsu programu QGIS widzę je prawidłowo i moge z nich korzystac.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Pozdrawiam!
10-06-2015, 13:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2015, 13:35 {2} przez [wiki].)
#2
RE: Problem z eksportowanymi plikami
Na początek do sprawdzenia:
1. czy to na pewno ten sam folder
2. czy masz do niego identyczne uprawnienia (użytkownicy)
3. czy pliki nie są ukryte / uznane jakimś cudem za systemowe i w związku z tym ukrywane
3a. czy rozmiar katalogu w którym powinny te pliki być wskazuje, że tam są
(> - - ^.^_,
28-06-2015, 22:59,
#3
RE: Problem z eksportowanymi plikami
Witam,

Na wstępie chciałbym podziękować za odpowiedź.
Faktycznie pliki są poukrywane i na dodatek zablokowane. Tzn. nie są udostępnione użytkownikom komputera. Wszystkie pliki, które tworzę w QGIS mają ten sam problem i korzystając z tego, że mam do nich dostęp poprzez interfejs QGIS chciałem wejść w ich ustawienia i je zwyczajnie udostępnić, ale nic z tego - system wyrzuca mi błąd i sprawa się zamyka.
Nie jestem fachowcem i mam mieszane uczucia - w tym momencie nie wiem, czy jest to wina QGIS, czy raczej systemu (choć problem ten zaobserwowałem tylko podczas pracy w QGIS).

Pozdrawiam!


Skocz do: