Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wyszukanie warstwy
11-06-2015, 14:28,
#1
wyszukanie warstwy
Witam,
Mam w grupie jakieś 250 warstw (numeryczny model terenu). Chcę znaleźć która warstwa jest np. wyświetlana we wskazanym fragmencie po wskazaniu kursorem. Przeklikanie każdej warstwy włączając i wyłączając zajmuje troche czasu. Niestety na danej warstwie można pracować dopiero po podświetleniu jej w panelu warstwy.
12-06-2015, 08:56,
#2
RE: wyszukanie warstwy
Rzecz jest prosta w wersji 2.8 (wydaje mi się, że w 2.6 też już ta funkcja jest) - zaznacz dowolną warstwę i wybierz narzędzie identyfikacji. Potem wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w miejsce, które Cię interesuje i pokaże się lista z warstwami, jakie są w tym miejscu. Wystarczy kliknąć na nazwę tej warstwy z tej listy i pokaże się okienko ze zidentyfikowanymi atrybutami dla wybranego miejsca.
12-06-2015, 15:24,
#3
RE: wyszukanie warstwy
(12-06-2015, 08:56)Binko napisał(a): Rzecz jest prosta w wersji 2.8 (wydaje mi się, że w 2.6 też już ta funkcja jest) - zaznacz dowolną warstwę i wybierz narzędzie identyfikacji. Potem wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w miejsce, które Cię interesuje i pokaże się lista z warstwami, jakie są w tym miejscu. Wystarczy kliknąć na nazwę tej warstwy z tej listy i pokaże się okienko ze zidentyfikowanymi atrybutami dla wybranego miejsca.

Dzięki za podpowiedź. Działa. Tylko trzeba zaznaczyć Tryb inny niż bieżąca warstwa. Mała rzecz a cieszy. Rolleyes


Skocz do: